Gösterilen sonuçlar: 1 ile 37 ve 37
Like Tree5Likes
 • 1 Post By R16_Sport
 • 3 Post By kaderimsin
 • 1 Post By tugrulu

Konu: DVB-T2 / Sayısal Karasal Yayıncılık (Sayısal karasal yayıncılık nedir?)

 1. #1
  R16_Sport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01.10.2012
  Yaş
  35
  Mesajlar
  775
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta 1.6 FSI
  Model
  2006
  Donanım
  Comfortline
  Renk
  Derin Siyah
  Durumu
  Yollarda...

  Post DVB-T2 / Sayısal Karasal Yayıncılık (Sayısal karasal yayıncılık nedir?)

  Tarih: 27 Ocak 2013
  Kaynak: http://okur-yazar.net/hos-geldin-dvb-t2

  Ülkemiz televizyon yayıncılığında yılan hikâyesine dönen frekans ihalesi, teknolojinin dayatması sonucu nihayet sonuçlanacağa benziyor. Sayısal karasal yayıncılık eli kulağında, tüm yurtta hayata geçmek üzere. Ülke gündeminde henüz hak ettiği konumda olmamakla beraber yalnızca sektörü değil günlük hayatı da etkileyecek bir konu. Peki bu yayıncılık nedir ve bizlere ne katkılar getirecek, kısa bir bakışta fayda var.

  Sayısal karasal televizyon yayıncılığı, buna kısaca DVB-T denilebilir, VHF ve UHF frekans bantlarını kullanarak havadan yerel vericiler aracılığı ile yapılan, yeni nesil sayısal yayıncılık türüdür. Dünyada sayısal karasal yayıncılıkla ilgili benzer ama farklı standartlar olmakla beraber ( DVB-T, ATSC, ISDB-T, DTMB gibi; ekonomik ve siyasal nedenlerden ötürü bu konuda da dünyada bir birlik sağlanamamıştır), ülkemizde kabul edilen ve bu yönde çalışmalar yürütülen standart DVB-T2’dir. Ülkemizde bu çalışmalar RTÜK tarafından takip ve koordine edilmektedir. Frekans ihale süreci de bu kuruluş tarafından yapılacaktır.

  Mevcut kullanımdaki analog karasal yayıncılıkta, 7 veya 8 Mhz’lik bir kanaldan yalnızca bir adet Tv yayını yapılabilirken, DVB-T2’de, kabul edilen ulusal frekans planına göre, bir kanaldan ortalama olarak 11 adet Pal kalitesinde SD (standart tanımlı) Tv programı veya 3-4 adet HD Tv programı yayınlanabilecektir. Bu ortama geçilince artık her bir kanal çoklu kanal olarak tanımlanacaktır. Bir başka deyişle, eskiden olduğu gibi, bilhassa metropol şehirlerde geçerli olan ve önceki ihale süreçlerini sekteye uğratan en büyük sebeplerden biri olan ‘yayın yapabilecek kanal sayısı’ndaki kısıtlamalar ortadan kalkmaktadır. Kullanılacak sayısal sıkıştırma formatı olarak da Mpeg-4 belirlenmiştir.

  Sayısal karasal yayınları izleyebilmek için, bu sinyalleri çözen set top box cihazlarına ihtiyaç var. Yeni nesil tv alıcılarının bazılarında bu özellik üzerinde gelmektedir ( yeni tv alıcısı alınacaksa DVB-T2 özellikli olanlar tercih edilmelidir). 20-30 cm’lik küçük bir antenle oldukça kaliteli izlenimler elde edilebilecektir. <<Bir diğer önemli özellik de hareket halindeki alıcılarda yayınların izlenebilecek olmasıdır.>>

  Tek frekans ağı (Single Frequency Network SFN) teknolojisi sayesinde artık vericilerin birbirini enterfere etmesi, yayınların bozulması gibi olaylar tarihe karışacak. Aynı zaman da verici güçleri eskisine oranla misli oranlarda azalacak ve insan sağlığı üzerindeki tartışmalar en aza inecek. Tabi ki işletme giderlerinin azalması da güncel tabirle ‘bonus’ olarak yayıncı kuruluşlara geri dönecek. Ana yayının yanı sıra yardımcı data ve içerikler de izleyicilere ulaşacak. Sayısal yayınların nimetlerinden izleyiciler önemli oranda yararlanacaktır.

  2006 yılında TRT’nin metropol şehir vericilerinden test yayını olarak başlayan, ancak bitkisel hayatta devam eden süreç, artık takvim dahilinde plana bağlanmıştır. Sayısal karasal yayınların 2014 yılı sonunda tüm Türkiye’yi kapsaması amaçlanmaktadır. 2015 yılı analog vericiler için şalter kapatma (analog switch off -ASO) hedefi olarak belirlenmiştir.

  Sayısal karasal yayıncılıkla ilgili olan ve bunun hayata geçmesi ile gündeme düşecek bir diğer teknolojik gelişme de DVB-H’dir. Başka bir yazının konusu olabilecek bu teknoloji, altyapısı sayısal karasal yayıncılığa bağlı olan, fakat daha fazla ses getirmesi beklenen bir uygulama olmaya aday. Bu teknolojinin de kullanıma geçmesiyle neredeyse ikizimiz haline gelen cep telefonları, Tv yayınlarının izlenmesi gibi ek bir işlevi de yerine getirecek.

  //-----Güncellendi-----//

  Kaynak: RTÜK

  Bilindiği üzere Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, karasal sayısal TV yayınlarına geçiş süreci kapsamında sektör kuruluşlarının katkılarıyla, “Türkiye Sayısal Karasal Televizyon Alıcıları (DVB-T2) Gereksinimleri” dokümanını hazırlamış ve RTÜK Web Sitesinde ilan etmiştir. Söz konusu doküman, Kasım 2013’ten itibaren başlayacak olan karasal sayısal TV yayınlarını almaya yarayacak televizyon alıcıları ile set üstü cihazların teknik özelliklerini içermektedir.

  Dokümandaki alıcı özelliklerinin ülkemizin TV alıcı standardı haline getirilmesi amacıyla Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından Türk Standartları Enstitüsü’ne başvuru yapılmıştır. TSE Elektronik İhtisas Grubu ile RTÜK ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu uzmanlarından oluşan bir grup tarafından yürütülen çalışmalar, sektör kuruluşlarının da görüşleri alınarak Şubat ayında tamamlanmıştır. Karasal sayısal TV alıcı özellikleri, TSE Teknik Kurulunun 21 Şubat 2013 tarihli toplantısında, TS 13538/Şubat 2013 “İkinci Nesil Sayısal Karasal Televizyon Yayın Sistemi (DVB-T2) İçin Televizyon Alıcıları- Genel Kurallar” standardı olarak kabul edilip yayımlanmıştır.

  Karasal sayısal yayın TV alıcısı veya set üstü cihaz imal eden veya ithal eden sektör kuruluşları yayımlanan standardı TSE’den temin edebileceklerdir. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, hem karasal sayısal TV yayınlarının teşvik edilmesi ve yaygınlaştırılması hem de tüketicilerin mağdur edilmemesi bakımından, TSE tarafından kabul edilen standardın Türkiye için zorunlu standart haline getirilmesi amacıyla Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı nezdinde girişimlerini sürdürmektedir.

  Sektör kuruluşlarının ve tüketicilerin dikkatine önemle sunulur.
  VW Votex Style Body Kit + FK Depo Angel Eyes Headlights + Zenec ZE-NC 2010 Naviceiver System + Veba 5.8" Twin Headrest + Interıor Alumi Dash Set + Sport Pedals Set + Rear Trunk Spoiler + Roof Spoiler + Interior LED Bulbs + Supecharged and .:R Badges + Alpine Subwoofer + JBL Twin Mid Pack + Rear Camera + Continental ContiWinterContact TS850 Winter Tyres


  http://www.jettaturkiye.com/showthre...rt-(Jetta-MK5)

 2. #2
  R16_Sport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01.10.2012
  Yaş
  35
  Mesajlar
  775
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta 1.6 FSI
  Model
  2006
  Donanım
  Comfortline
  Renk
  Derin Siyah
  Durumu
  Yollarda...

  Cevap: DVB-T2 / Sayısal Karasal Yayıncılık (Sayısal karasal yayıncılık nedir?)

  KARASAL SAYISAL TELEVİZYON YAYININA GEÇİŞ UYGULAMA TAKVİMİ

  Karasal Sayısal Televizyon Yayınına Geçiş Uygulama Takvimi ile ilgili Üst Kurulca;

  1- Sayısal televizyon yayınına geçişin 1 Kasım 2013 tarihi itibariyle Ankara ili ile
  başlatılmasına, 1 Aralık 2013 tarihi itibariyle de Bursa, İstanbul, Adana, olarak devam ettirilmesine,

  2- Bu geçiş sürecinin Aralık 2014 tarihi itibariyle tamamlanmasına,

  3- Analog yayınlarla sayısal yayınların, geçiş takvimine göre 3 ay ile 12 ay arasında,
  birlikte (simulcast yayın dönemi) devam etmesine,

  4- Analog televizyon yayınlarının 2015 yılı Mart ayı itibariyle tamamen
  sonlandırılmasına,

  5- Sayısal yayıncılığa geçiş takviminin bu hususlara göre tüm emisyon noktalarını
  kapsayacak şekilde düzenlenmesi ve uygulama takviminin RTÜK internet
  sitesinde yayınlanmasına,karar verilmiştir.

  Bu kapsamda hazırlanan il merkezleri bazında ve tüm yerleşim yerleri bazında
  Karasal Sayısal Televizyon Yayınına Geçiş Uygulama Takvimi aşağıdaki linktedir.

  http://www.rtuk.org.tr/upload/File/%284%29DVBT2%20.pdf
  VW Votex Style Body Kit + FK Depo Angel Eyes Headlights + Zenec ZE-NC 2010 Naviceiver System + Veba 5.8" Twin Headrest + Interıor Alumi Dash Set + Sport Pedals Set + Rear Trunk Spoiler + Roof Spoiler + Interior LED Bulbs + Supecharged and .:R Badges + Alpine Subwoofer + JBL Twin Mid Pack + Rear Camera + Continental ContiWinterContact TS850 Winter Tyres


  http://www.jettaturkiye.com/showthre...rt-(Jetta-MK5)

 3. #3
  R16_Sport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01.10.2012
  Yaş
  35
  Mesajlar
  775
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta 1.6 FSI
  Model
  2006
  Donanım
  Comfortline
  Renk
  Derin Siyah
  Durumu
  Yollarda...

  Cevap: DVB-T2 / Sayısal Karasal Yayıncılık (Sayısal karasal yayıncılık nedir?)

  Tarih: 6 Mart 2013
  Kaynak:http://www.memurlar.net/haber/347849/


  KARASAL SAYISAL YAYIN ALICI STANDARDI BELLİ OLDU

  Karasal sayısal yayınları alabilecek televizyon ve set üstü cihazların özellikleri belirlenerek ülke standardı haline getirildi. Tüketiciler, TS 13538/Şubat 2013, ''İkinci Nesil Sayısal Karasal Televizyon Yayın Sistemi (DVB-T2) İçin Televizyon Alıcıları-Genel Kurallar'' standardını taşıyan televizyon veya set üstü cihazları satın alarak, karasal sayısal TV yayınlarına sorunsuz erişebilecek.

  Karasal sayısal TV yayınlarına geçiş sürecinde, DVB-T2 yayın formatında, MPEG-4 sıkıştırma tekniğiyle yayınları alabilecek televizyon ve set üstü cihazların özellikleri RTÜK tarafından belirlenerek, ''Türkiye Sayısal Karasal Televizyon Alıcıları (DVB-T2) Gereksinimleri'' dokümanı adı altında web sitesinde yayınlandı.

  Dokümandaki alıcı özelliklerinin, Türkiye'nin TV alıcı standardı haline getirilmesi amacıyla Türk Standartları Enstitüsü'ne başvuru yapıldı. TSE Elektronik İhtisas Grubu ile RTÜK ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu uzmanlarından oluşan bir grup tarafından yürütülen çalışmalar, sektör kuruluşlarının da görüşleri alınarak şubat ayında tamamlandı.

  Karasal sayısal TV alıcı özellikleri, TSE Teknik Kurulunun 21 Şubat 2013 tarihli toplantısında, TS 13538/Şubat 2013 ''İkinci Nesil Sayısal Karasal Televizyon Yayın Sistemi (DVB-T2) İçin Televizyon Alıcıları-Genel Kurallar'' standardı kabul edilip yayımlandı. Karasal sayısal yayın TV alıcısı veya set üstü cihaz imal eden veya ithal eden sektör kuruluşları yayımlanan standardı TSE'den temin edebilecekler.

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, hem karasal sayısal TV yayınlarının teşvik edilmesi ve yaygınlaştırılması hem de tüketicilerin mağdur edilmemesi için, TSE tarafından kabul edilen standardın Türkiye için zorunlu standart haline getirilmesi amacıyla Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı nezdinde girişimlerine başladı.

  -TV alıcı standardının önemi-

  Karasal sayısal televizyon yayınları Kasım 2013'ten itibaren 2015 yılına kadar Türkiye genelinde yaygınlaştırılacak. 2015 yılının mart ayı itibarıyla karasal sayısal yayına geçiş Türkiye genelinde tamamlanacak ve bu tarih itibarıyla analog yayınlar sonlandırılacak. Karasal televizyon yayınlarını izleyenlerin 2015'e kadar karasal sayısal yayınları almaya elverişli televizyon ya da set üstü cihaz temin etmeleri gerekecek.

  Evlerdeki televizyonlarla piyasada satılan televizyon ve set üstü cihazlar RTÜK'ün belirlediği standarttaki yayınları almaya elverişli değil. Bu nedenle DVB-T2 formatında ve MPEG-4 tekniğinde yapılacak karasal sayısal yayınları alabilecek televizyon ve set üstü cihazların özellikleri RTÜK tarafından belirlenip, TSE tarafından ülke standardı haline getirildi. Tüketicilerin mağdur olmamaları için, satın alacakları televizyon ya da set üstü cihazların, TSE'nin ''İkinci Nesil Sayısal Karasal Televizyon Yayın Sistemi (DVB-T2) İçin Televizyon Alıcıları-Genel Kurallar'' standardını taşıyıp taşıdığına dikkat etmeleri gerekiyor.

  -Set üstü cihazların temini-

  RTÜK, karasal sayısal yayıncılığa geçişin izleyiciye maliyetini azaltmaya yönelik çalışmalar da yapıyor. Bu kapsamda üzerinde durulan seçeneklerden biri, izleyicilerin evlerinde bulunan televizyon alıcılarıyla karasal sayısal yayınları alabilmeleri için gerekli set üstü cihazların sübvanse edilmesi.

  Karasal sayısal yayıncılığa daha önce geçen ülkelerin bir kısmında, piyasa değeri yaklaşık 50 dolar olan set üstü cihazlar devlet tarafından tüketicilere ücretsiz olarak dağıtılırken, bir diğer seçenekte ise set üstü cihazların promosyon olarak dağıtımı yapılıyor. Her iki seçenek üzerinde de Üst Kurulun planlama çalışmaları sürüyor.

  -Kaliteli yayın, hareketli alış ve yeni nesil cihazlarla TV izleme olanağı-

  Karasal sayısal yayına geçişle izleyicilere sunulan yayınların kalitesi daha artacak ve bu yayınlar yayın kuruluşlarının tercihlerine ve alt yapı olanaklarına göre yüksek çözünürlüklü (HD) veya standart çözünürlüklü (SD) izlenebilecek. Kapasite darlığı ve frekans karmaşası nedeniyle izlenemeyen kanallar da izlenebilir hale gelecek. Ayrıca hareketli alış karasal sayısal yayıncılıkta mümkün hale gelecek, cep telefonları ve yeni nesil cihazlarla televizyon yayınlarının alınması mümkün olacak. Televizyon yayıncılığı ile internet ortamı ve bilişim teknolojileri birbirini yakınsayacağından medya ve haberleşme sektörleri ortaklaşa çalışacak.

  -Engellilerin televizyona erişimi kolaylaşacak-

  Karasal sayısal yayınların başlamasıyla görme ve işitme engellilerin televizyon yayınlarına erişimi de kolaylaşacak. TSE Standardını taşıyan televizyon alıcıları, birden çok ses akışını alabilecek. Böylece görme engelliler yayınlarda yer alan özel ses akışından yararlanabilecek. Aynı şekilde, DVB Alt Yazı ve Teletext Alt Yazı zorunluluğu ile alıcılarda, ''normal'' veya ''işitme engelliler'' altyazı tercihleri bulunacak.

  Böylece işitme engelliler de TV yayınlarına kolaylıkla erişim sağlayabilecek. Ancak TV cihazlarının engellilere yönelik özelliklerinden yararlanılabilmesi için bu hizmetlerin yayın kuruluşları tarafından sunulması gerekiyor. RTÜK bu konuda da çalışmalar sürdürüyor.

  TSE Standardı olan sayısal TV alıcıları ebeveyn denetim mekanizmalarını da destekleyecek. İzleyiciler, kanalların yayın akışlarında programların hangi koruyucu sembolle kodlandığına bakıp, çocuklara uygun olmayan kanal veya programları şifreleyebilecek.

  Sayısal televizyon alıcılarında izleyiciler için birden fazla dilde ses yayını bulunacağından izleyiciler bu dillerden birini tercih edebilecek. Sayısal televizyon alıcılarıyla izleyiciler izledikleri kanalların haftalık program akışını görebilecek, istedikleri programları daha sonra izlemek üzere kodlayarak TV alıcısının hafızasına ya da harici hafızaya kaydedebilecek.

  Sayısal TV alıcıları HBB TV gereksinimlerine uyumlu olacak böylece izleyiciler internete bağlanabilecek ve istek üzerine video (VoD), interaktif reklam, kişiselleştirme, oylama, oyun ve sosyal ağlar gibi etkileşimli uygulamalara erişim sağlayabilecek.
  VW Votex Style Body Kit + FK Depo Angel Eyes Headlights + Zenec ZE-NC 2010 Naviceiver System + Veba 5.8" Twin Headrest + Interıor Alumi Dash Set + Sport Pedals Set + Rear Trunk Spoiler + Roof Spoiler + Interior LED Bulbs + Supecharged and .:R Badges + Alpine Subwoofer + JBL Twin Mid Pack + Rear Camera + Continental ContiWinterContact TS850 Winter Tyres


  http://www.jettaturkiye.com/showthre...rt-(Jetta-MK5)

 4. #4
  R16_Sport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01.10.2012
  Yaş
  35
  Mesajlar
  775
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta 1.6 FSI
  Model
  2006
  Donanım
  Comfortline
  Renk
  Derin Siyah
  Durumu
  Yollarda...

  Cevap: DVB-T2 / Sayısal Karasal Yayıncılık (Sayısal karasal yayıncılık nedir?)

  Evine tv alacak olan veya aracındaki multimedia sistemiyle yolculuk sırasında tv izlemek isteyecek herkese duyurulur.

  Türkiye'nin karasal sayısal yayın standardı DVB-T2, sıkıştırma tekniği MPEG4 olarak belirlenmiştir. Araçlarında multimedia

  cihazlarıyla tv izlemek isteyenler DVB-T2, MPEG4 özellikli cihaz alması gerekiyor.

  Şu anda 2 HD ve 5 SD kanal ( TRT1-HD, ATV-HD, Show TV, Star TV, Kanal D, Kanal 7 ve Habertürk )

  tek frekanstan MPEG-4 formatında verilmektedir.
  VW Votex Style Body Kit + FK Depo Angel Eyes Headlights + Zenec ZE-NC 2010 Naviceiver System + Veba 5.8" Twin Headrest + Interıor Alumi Dash Set + Sport Pedals Set + Rear Trunk Spoiler + Roof Spoiler + Interior LED Bulbs + Supecharged and .:R Badges + Alpine Subwoofer + JBL Twin Mid Pack + Rear Camera + Continental ContiWinterContact TS850 Winter Tyres


  http://www.jettaturkiye.com/showthre...rt-(Jetta-MK5)

 5. #5
  Zeitgeist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  26.11.2012
  Yaş
  37
  Mesajlar
  1,135
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta 1.2 TSI DSG 7
  Model
  2012
  Donanım
  Comfortline
  Renk
  Şeker Beyazı

  Cevap: DVB-T2 / Sayısal Karasal Yayıncılık (Sayısal karasal yayıncılık nedir?)

  Necvox 9949 Black Editions DVB-T2 'yi destekliyormu acaba ?
  Bu Dünya'da Mutlu Olmak İstiyorsan Aptal Olacaksın...

 6. #6
  R16_Sport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01.10.2012
  Yaş
  35
  Mesajlar
  775
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta 1.6 FSI
  Model
  2006
  Donanım
  Comfortline
  Renk
  Derin Siyah
  Durumu
  Yollarda...

  Cevap: DVB-T2 / Sayısal Karasal Yayıncılık (Sayısal karasal yayıncılık nedir?)

  Alıntı Zeitgeist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Necvox 9949 Black Editions DVB-T2 'yi destekliyormu acaba ?
  TV Tuner ozellıği var gorunduğü için destekler
  VW Votex Style Body Kit + FK Depo Angel Eyes Headlights + Zenec ZE-NC 2010 Naviceiver System + Veba 5.8" Twin Headrest + Interıor Alumi Dash Set + Sport Pedals Set + Rear Trunk Spoiler + Roof Spoiler + Interior LED Bulbs + Supecharged and .:R Badges + Alpine Subwoofer + JBL Twin Mid Pack + Rear Camera + Continental ContiWinterContact TS850 Winter Tyres


  http://www.jettaturkiye.com/showthre...rt-(Jetta-MK5)

 7. #7
  FORUM YÖNETİCİSİ srcn09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  12.07.2012
  Yaş
  24
  Mesajlar
  5,340
  Kan Grubu
  AB RH (+)
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta 1.2 TSI 6-Man.
  Model
  2012
  Donanım
  Highline
  Renk
  Derin Siyah
  Durumu
  Mutlu , Mesut
  Lakabı
  Kara Kedi

  Cevap: DVB-T2 / Sayısal Karasal Yayıncılık (Sayısal karasal yayıncılık nedir?)

  Paylaşım için teşekkürler
  2012 VOLKSWAGEN JETTA 1.2 TSI 105 HP 6-MAN.HIGHLINE DERİN SİYAH

 8. #8
  FORUM YÖNETİCİSİ HARPAGON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  30.08.2012
  Yaş
  41
  Mesajlar
  11,860
  Kan Grubu
  0 RH (+)
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Passat Variant 1.4 T
  Model
  2012
  Donanım
  Highline + :)
  Renk
  Lacivert
  Durumu
  Wolfsburg Edition®
  Lakabı
  .:.@MAVI BALINA

  Ynt: DVB-T2 / Sayısal Karasal Yayıncılık (Sayısal karasal yayıncılık nedir?)

  Serhan masallah. Cok bomba bir paylasim olmus. Eline klavyene saglik...

  Samsung Galaxy Note II cihazindan Tapatalk 2 ile gonderildi.
  Kızım "EVA"'nın gecirdigi evrimi takıp etmek icin
  2007 JETTA 2.0 TDI ABT YAZILIM 170 HP DERIN SIYAH COMFORTLINE (EVAlution)

 9. #9
  Zeitgeist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  26.11.2012
  Yaş
  37
  Mesajlar
  1,135
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta 1.2 TSI DSG 7
  Model
  2012
  Donanım
  Comfortline
  Renk
  Şeker Beyazı

  Cevap: DVB-T2 / Sayısal Karasal Yayıncılık (Sayısal karasal yayıncılık nedir?)

  Alıntı R16_Sport Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  TV Tuner ozellıği var gorunduğü için destekler

  çok mutlu oldum şimdi
  Bu Dünya'da Mutlu Olmak İstiyorsan Aptal Olacaksın...

 10. #10
  kurye9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  21.10.2012
  Yaş
  31
  Mesajlar
  1,526
  Marka
  Toyota
  Tipi
  Corolla 1.4 D-4D
  Model
  2012
  Donanım
  Elegant
  Renk
  Kar Beyazı
  Durumu
  yolculuk için gün sayıyor
  Lakabı
  ak güvercin :)

  Cevap: DVB-T2 / Sayısal Karasal Yayıncılık (Sayısal karasal yayıncılık nedir?)

  Serhan bey emeğinize sağlık. paylaşım için teşekkür ederim
  Ya ALLAH' a Baş Eğer Hiç Kimseye Eğmezsin; Yada Herkese Baş Eğer Hiçbirşeye Değmezsin...

  2012 TOYOTA COROLLA 1.4 D-4D ELEGANT KAR BEYAZI
  fransız kesikli app plakalar, ön ve geri görüş kamerası, navigasyonlu multi media, gündüz ledleri, bi-xenon farlar, otomatik katlanır aynalar, otomatik kapanan camlar, bagaj havuzu veeee devamı geliyor

 11. #11
  R16_Sport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01.10.2012
  Yaş
  35
  Mesajlar
  775
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta 1.6 FSI
  Model
  2006
  Donanım
  Comfortline
  Renk
  Derin Siyah
  Durumu
  Yollarda...

  Cevap: DVB-T2 / Sayısal Karasal Yayıncılık (Sayısal karasal yayıncılık nedir?)

  Aracta Zenec var ama sadece TV tuner kalmıştı. O yuzden herkese ön bilgi vermek istedim.

  Multimedyacılar, DVB-T2 cihazını da yapılacaklar listesine ekleyebilirler
  VW Votex Style Body Kit + FK Depo Angel Eyes Headlights + Zenec ZE-NC 2010 Naviceiver System + Veba 5.8" Twin Headrest + Interıor Alumi Dash Set + Sport Pedals Set + Rear Trunk Spoiler + Roof Spoiler + Interior LED Bulbs + Supecharged and .:R Badges + Alpine Subwoofer + JBL Twin Mid Pack + Rear Camera + Continental ContiWinterContact TS850 Winter Tyres


  http://www.jettaturkiye.com/showthre...rt-(Jetta-MK5)

 12. #12

  Üyelik tarihi
  14.04.2013
  Mesajlar
  2
  Marka
  porsche
  Tipi
  boxster s
  Model
  2005

  Cevap: DVB-T2 / Sayısal Karasal Yayıncılık (Sayısal karasal yayıncılık nedir?)

  Selamlar, ben de aracıma double din bir ünite almak üzereyim, tv izlemek istiyorum ve sanırım dvb-t2 uyumlu bir sistem kullanmak mantıklı hale gelecek bu gelişmeler sonrasında.
  Daha önce aracımda alpine 200 serisi bir analog tuner kullanmıştım, istanbul içi 4 5 kanal güzel izlenebiliyordu.
  dvb-t2 uyumlu önerebileceğiniz bir ürün veya aparat var mıdır, 0 veya 2. El olabilir.

 13. #13
  R16_Sport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01.10.2012
  Yaş
  35
  Mesajlar
  775
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta 1.6 FSI
  Model
  2006
  Donanım
  Comfortline
  Renk
  Derin Siyah
  Durumu
  Yollarda...

  Cevap: DVB-T2 / Sayısal Karasal Yayıncılık (Sayısal karasal yayıncılık nedir?)

  Alıntı emrah136 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Selamlar, ben de aracıma double din bir ünite almak üzereyim, tv izlemek istiyorum ve sanırım dvb-t2 uyumlu bir sistem kullanmak mantıklı hale gelecek bu gelişmeler sonrasında.
  Daha önce aracımda alpine 200 serisi bir analog tuner kullanmıştım, istanbul içi 4 5 kanal güzel izlenebiliyordu.
  dvb-t2 uyumlu önerebileceğiniz bir ürün veya aparat var mıdır, 0 veya 2. El olabilir.
  http://www.ebay.com/itm/Car-Digital-...item2326153e4a

  Yukarıdakı adres işinizi gorebılır sanırım
  VW Votex Style Body Kit + FK Depo Angel Eyes Headlights + Zenec ZE-NC 2010 Naviceiver System + Veba 5.8" Twin Headrest + Interıor Alumi Dash Set + Sport Pedals Set + Rear Trunk Spoiler + Roof Spoiler + Interior LED Bulbs + Supecharged and .:R Badges + Alpine Subwoofer + JBL Twin Mid Pack + Rear Camera + Continental ContiWinterContact TS850 Winter Tyres


  http://www.jettaturkiye.com/showthre...rt-(Jetta-MK5)

 14. #14

  Üyelik tarihi
  14.04.2013
  Mesajlar
  2
  Marka
  porsche
  Tipi
  boxster s
  Model
  2005

  Cevap: DVB-T2 / Sayısal Karasal Yayıncılık (Sayısal karasal yayıncılık nedir?)

  Teşekkür ederim, yolladığınız linki inceledim, güzel ve ucuz bir çözüme benziyor. No name olmasından kaynaklı bazı soru işaretleri var; herhangi bir double din cihaza bağlanabilir mi (alpine 200 veya 500 serisi)? Veya bir sorun yaşanması durumunda muattabınız olmayacaktır no name olduğu için.

 15. #15
  Serkan540 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  20.01.2013
  Yaş
  36
  Mesajlar
  488
  Marka
  wolkswagen
  Tipi
  mk6 jetta
  Donanım
  comfortline ++
  Renk
  siyah
  Durumu
  kalbimin bi köşesinde

  Cevap: DVB-T2 / Sayısal Karasal Yayıncılık (Sayısal karasal yayıncılık nedir?)

  çok güzel bi paylaşım olmuş teşekkürler bendede zenec var şimdi neler temin etmemiz gerekir tv izleyebilmemiz için

  2011 MK6 COMFORTLİNE
  +
  ecufast yazılım+bi-xenon+oem kapı altı aydınlatma+oem ayak altı aydınlatma+oem led plaka aydınlatma+oem krom kapı eşiği+zenec multimedya+19 s3 jant+oem krom uçlu cam ve ayna düğmeleri+oem spor pedal seti ve ayak dayama+çift çıkış krom egzoz+oem tpms+esp off+geri görüş kamerası+komle ses yalıtımı+oem ayna altı çevre aydınlatması

 16. #16
  FORUM YÖNETİCİSİ HARPAGON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  30.08.2012
  Yaş
  41
  Mesajlar
  11,860
  Kan Grubu
  0 RH (+)
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Passat Variant 1.4 T
  Model
  2012
  Donanım
  Highline + :)
  Renk
  Lacivert
  Durumu
  Wolfsburg Edition®
  Lakabı
  .:.@MAVI BALINA

  Cevap: DVB-T2 / Sayısal Karasal Yayıncılık (Sayısal karasal yayıncılık nedir?)

  Onceki cihazim dvbt2 uyumlu degildi. Ama simdi gelen cihaz uyumlu.
  Serhan sen aldin mi bundan senin zenec'e?
  Eger alacaksan birlikte alalaim belki daha uyguna aliris...

  Samsung Galaxy Note II cihazindan Tapatalk 2 ile gonderildi.
  Kızım "EVA"'nın gecirdigi evrimi takıp etmek icin
  2007 JETTA 2.0 TDI ABT YAZILIM 170 HP DERIN SIYAH COMFORTLINE (EVAlution)

 17. #17
  R16_Sport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01.10.2012
  Yaş
  35
  Mesajlar
  775
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta 1.6 FSI
  Model
  2006
  Donanım
  Comfortline
  Renk
  Derin Siyah
  Durumu
  Yollarda...

  Cevap: DVB-T2 / Sayısal Karasal Yayıncılık (Sayısal karasal yayıncılık nedir?)

  Alper abı daha almadım fırsat bulunca bızımkılere uygun bısey bulurum ınsallah, o zaman haber verırırım, otobuslerde dıkkatımı cektı onceden 3-4 kanal varken yavas yavas kanal sayısı artmıs, 8 kanal ceken gordum, muhtemelen kısa doğru sayı daha da artacak
  HARPAGON Bunu Beğendi.
  VW Votex Style Body Kit + FK Depo Angel Eyes Headlights + Zenec ZE-NC 2010 Naviceiver System + Veba 5.8" Twin Headrest + Interıor Alumi Dash Set + Sport Pedals Set + Rear Trunk Spoiler + Roof Spoiler + Interior LED Bulbs + Supecharged and .:R Badges + Alpine Subwoofer + JBL Twin Mid Pack + Rear Camera + Continental ContiWinterContact TS850 Winter Tyres


  http://www.jettaturkiye.com/showthre...rt-(Jetta-MK5)

 18. #18
  Supervisor kaderimsin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  28.12.2012
  Yaş
  29
  Mesajlar
  6,833
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  1.2 T Gli Dsg :)
  Model
  2012
  Donanım
  Comfortlline+Sunroof
  Renk
  derin siyah
  Durumu
  Loadingg Gli ...
  Lakabı
  Kara Böcükkk:))

  Cevap: DVB-T2 / Sayısal Karasal Yayıncılık (Sayısal karasal yayıncılık nedir?)

  rns 510 da durum nedir abiler
  mk6 Jetta GLiiiii ...
  Şimdi Fatih kalksa mezarından ne ben onu tanırım ne o beni tanır. Ama İstanbul'u Bizanslılar almış deyip tekrar savaşır .!!
  Taklitler sadece gölge olabilir...

 19. #19
  FORUM YÖNETİCİSİ HARPAGON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  30.08.2012
  Yaş
  41
  Mesajlar
  11,860
  Kan Grubu
  0 RH (+)
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Passat Variant 1.4 T
  Model
  2012
  Donanım
  Highline + :)
  Renk
  Lacivert
  Durumu
  Wolfsburg Edition®
  Lakabı
  .:.@MAVI BALINA

  Cevap: DVB-T2 / Sayısal Karasal Yayıncılık (Sayısal karasal yayıncılık nedir?)

  Alıntı R16_Sport Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Alper abı daha almadım fırsat bulunca bızımkılere uygun bısey bulurum ınsallah, o zaman haber verırırım, otobuslerde dıkkatımı cektı onceden 3-4 kanal varken yavas yavas kanal sayısı artmıs, 8 kanal ceken gordum, muhtemelen kısa doğru sayı daha da artacak
  Sagol Serhan tesekkur ederim ilgine. Simdiki necvoxun anteni eski cyclone gore daha iyi olsada yine net cekmiyor.
  Bizi bu cihazdan baska bisi paklamaz...
  Bi masraf kapisi daha cikti )

  Samsung Galaxy Note II cihazindan Tapatalk 2 ile gonderildi.
  Kızım "EVA"'nın gecirdigi evrimi takıp etmek icin
  2007 JETTA 2.0 TDI ABT YAZILIM 170 HP DERIN SIYAH COMFORTLINE (EVAlution)

 20. #20
  sultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  24.08.2013
  Mesajlar
  725
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta 1.6 TDI DSG
  Model
  2012
  Donanım
  comfortline
  Renk
  beyaz

  Cevap: DVB-T2 / Sayısal Karasal Yayıncılık (Sayısal karasal yayıncılık nedir?)

  şimdi çok güzel bir şekilde konu hortlatcam
  zenec için kendi dvb-t lere baktım 150eurodan başlıyor bunun daha uygunu uyanı var mı bilgisi olan varsa sevinirim.
  birde şuan kaç kanal var bu sayısal yayında?

 21. #21
  FORUM YÖNETİCİSİ HARPAGON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  30.08.2012
  Yaş
  41
  Mesajlar
  11,860
  Kan Grubu
  0 RH (+)
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Passat Variant 1.4 T
  Model
  2012
  Donanım
  Highline + :)
  Renk
  Lacivert
  Durumu
  Wolfsburg Edition®
  Lakabı
  .:.@MAVI BALINA

  Cevap: DVB-T2 / Sayısal Karasal Yayıncılık (Sayısal karasal yayıncılık nedir?)

  Alıntı sultan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  şimdi çok güzel bir şekilde konu hortlatcam
  zenec için kendi dvb-t lere baktım 150eurodan başlıyor bunun daha uygunu uyanı var mı bilgisi olan varsa sevinirim.
  birde şuan kaç kanal var bu sayısal yayında?
  Daha uygun olarak belki bulabilirsin ama baska uyani bulamazsin.
  Markalar kendi cihazlari ile calisacak sekilde dizayn ediyorlar bu kucuk cihazlari. Tam olarak kanal sayisini bilmiyorum ama 10falan olmustur diye tahmin ediyorum...
  Kızım "EVA"'nın gecirdigi evrimi takıp etmek icin
  2007 JETTA 2.0 TDI ABT YAZILIM 170 HP DERIN SIYAH COMFORTLINE (EVAlution)

 22. #22
  tugrulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  30.10.2013
  Yaş
  32
  Mesajlar
  5,956
  Kan Grubu
  A RH (+)
  Marka
  VOLKSWAGEN
  Tipi
  JETTA 1.2 TSI
  Model
  2013
  Donanım
  HIGHLINE
  Renk
  BEYAZ
  Durumu
  Kafasına göre takılıyor:)
  Lakabı
  fufu

  Cevap: DVB-T2 / Sayısal Karasal Yayıncılık (Sayısal karasal yayıncılık nedir?)

  Alıntı sultan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  şimdi çok güzel bir şekilde konu hortlatcam
  zenec için kendi dvb-t lere baktım 150eurodan başlıyor bunun daha uygunu uyanı var mı bilgisi olan varsa sevinirim.
  birde şuan kaç kanal var bu sayısal yayında?
  Ahmet
  Bende bakmaya başladım
  Bulursan haber verirsin )

 23. #23
  Supervisor kaderimsin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  28.12.2012
  Yaş
  29
  Mesajlar
  6,833
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  1.2 T Gli Dsg :)
  Model
  2012
  Donanım
  Comfortlline+Sunroof
  Renk
  derin siyah
  Durumu
  Loadingg Gli ...
  Lakabı
  Kara Böcükkk:))

  Cevap: DVB-T2 / Sayısal Karasal Yayıncılık (Sayısal karasal yayıncılık nedir?)

  masraf açmayın
  tugrulu, sultan ve HARPAGON Bunu beğendi.
  mk6 Jetta GLiiiii ...
  Şimdi Fatih kalksa mezarından ne ben onu tanırım ne o beni tanır. Ama İstanbul'u Bizanslılar almış deyip tekrar savaşır .!!
  Taklitler sadece gölge olabilir...

 24. #24
  sultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  24.08.2013
  Mesajlar
  725
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta 1.6 TDI DSG
  Model
  2012
  Donanım
  comfortline
  Renk
  beyaz

  Cevap: DVB-T2 / Sayısal Karasal Yayıncılık (Sayısal karasal yayıncılık nedir?)

  Alıntı tugrulu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ahmet
  Bende bakmaya başladım
  Bulursan haber verirsin )
  3 tane çeşit var abi 150eurodn başlıyor 300e kadar ben daha ucuz gormedim ama çok detaylida bakmadım aksam bakarım artık

 25. #25
  sultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  24.08.2013
  Mesajlar
  725
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta 1.6 TDI DSG
  Model
  2012
  Donanım
  comfortline
  Renk
  beyaz

  Cevap: DVB-T2 / Sayısal Karasal Yayıncılık (Sayısal karasal yayıncılık nedir?)

  @tugrulu abi baktimda çok para ya 350 400 hep daha ucuz bulamadim

 26. #26
  tugrulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  30.10.2013
  Yaş
  32
  Mesajlar
  5,956
  Kan Grubu
  A RH (+)
  Marka
  VOLKSWAGEN
  Tipi
  JETTA 1.2 TSI
  Model
  2013
  Donanım
  HIGHLINE
  Renk
  BEYAZ
  Durumu
  Kafasına göre takılıyor:)
  Lakabı
  fufu

  Cevap: DVB-T2 / Sayısal Karasal Yayıncılık (Sayısal karasal yayıncılık nedir?)

  Alıntı sultan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  @tugrulu abi baktimda çok para ya 350 400 hep daha ucuz bulamadim
  Birde kanal sayısı azmis galiba
  TRT int var galiba

 27. #27
  sultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  24.08.2013
  Mesajlar
  725
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta 1.6 TDI DSG
  Model
  2012
  Donanım
  comfortline
  Renk
  beyaz

  Cevap: DVB-T2 / Sayısal Karasal Yayıncılık (Sayısal karasal yayıncılık nedir?)

  Alıntı tugrulu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Birde kanal sayısı azmis galiba
  TRT int var galiba
  2015 karasal son ama illa kanal gelcekte abi çok para

 28. #28
  tugrulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  30.10.2013
  Yaş
  32
  Mesajlar
  5,956
  Kan Grubu
  A RH (+)
  Marka
  VOLKSWAGEN
  Tipi
  JETTA 1.2 TSI
  Model
  2013
  Donanım
  HIGHLINE
  Renk
  BEYAZ
  Durumu
  Kafasına göre takılıyor:)
  Lakabı
  fufu

  Cevap: DVB-T2 / Sayısal Karasal Yayıncılık (Sayısal karasal yayıncılık nedir?)

  ( öyleymiş ya

 29. #29
  FORUM YÖNETİCİSİ HARPAGON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  30.08.2012
  Yaş
  41
  Mesajlar
  11,860
  Kan Grubu
  0 RH (+)
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Passat Variant 1.4 T
  Model
  2012
  Donanım
  Highline + :)
  Renk
  Lacivert
  Durumu
  Wolfsburg Edition®
  Lakabı
  .:.@MAVI BALINA

  Cevap: DVB-T2 / Sayısal Karasal Yayıncılık (Sayısal karasal yayıncılık nedir?)

  Yurt disindan temin etme yollarina bakmak gerek...
  Kızım "EVA"'nın gecirdigi evrimi takıp etmek icin
  2007 JETTA 2.0 TDI ABT YAZILIM 170 HP DERIN SIYAH COMFORTLINE (EVAlution)

 30. #30
  tugrulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  30.10.2013
  Yaş
  32
  Mesajlar
  5,956
  Kan Grubu
  A RH (+)
  Marka
  VOLKSWAGEN
  Tipi
  JETTA 1.2 TSI
  Model
  2013
  Donanım
  HIGHLINE
  Renk
  BEYAZ
  Durumu
  Kafasına göre takılıyor:)
  Lakabı
  fufu

  Cevap: DVB-T2 / Sayısal Karasal Yayıncılık (Sayısal karasal yayıncılık nedir?)


 31. #31
  Supervisor kaderimsin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  28.12.2012
  Yaş
  29
  Mesajlar
  6,833
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  1.2 T Gli Dsg :)
  Model
  2012
  Donanım
  Comfortlline+Sunroof
  Renk
  derin siyah
  Durumu
  Loadingg Gli ...
  Lakabı
  Kara Böcükkk:))

  Cevap: DVB-T2 / Sayısal Karasal Yayıncılık (Sayısal karasal yayıncılık nedir?)

  mk6 Jetta GLiiiii ...
  Şimdi Fatih kalksa mezarından ne ben onu tanırım ne o beni tanır. Ama İstanbul'u Bizanslılar almış deyip tekrar savaşır .!!
  Taklitler sadece gölge olabilir...

 32. #32
  tugrulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  30.10.2013
  Yaş
  32
  Mesajlar
  5,956
  Kan Grubu
  A RH (+)
  Marka
  VOLKSWAGEN
  Tipi
  JETTA 1.2 TSI
  Model
  2013
  Donanım
  HIGHLINE
  Renk
  BEYAZ
  Durumu
  Kafasına göre takılıyor:)
  Lakabı
  fufu

  Cevap: DVB-T2 / Sayısal Karasal Yayıncılık (Sayısal karasal yayıncılık nedir?)

  Alıntı kaderimsin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  100km mi?

  aynen 100 km
  100 den sonra ne oluyor acaba ? cızırtı mı yapıyor acba
  kaderimsin Bunu Beğendi.

 33. #33
  sultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  24.08.2013
  Mesajlar
  725
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta 1.6 TDI DSG
  Model
  2012
  Donanım
  comfortline
  Renk
  beyaz

  Cevap: DVB-T2 / Sayısal Karasal Yayıncılık (Sayısal karasal yayıncılık nedir?)

  Alıntı HARPAGON Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Yurt disindan temin etme yollarina bakmak gerek...
  Alper abi hep yurt dışı sitelere baktım zaten fiyatlar aynı

 34. #34
  bcaksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  27.09.2014
  Yaş
  29
  Mesajlar
  133
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Golf 1.2 TSI
  Model
  2014
  Donanım
  Midline Plus
  Renk
  Tungsten Gri
  Durumu
  Evin önünde
  Lakabı
  Doktor
  Noldu bu karasal dijital yayın, var mı kullanan ya da gördüğünüz? Kanallar için zorunlu geçme tarihi 2014 deniyordu sonra 2015 oldu, ne durumda acaba şu an?
  Multimedyalar için süper bir şey olcak başladığı ve kullandığımız zaman, yolda karıncasız cızırtısız bozulmadan dijital tv keyfi apayrı olur
  Digiturk'ü de bağlatabilir miyiz acaba?

 35. #35
  yusuf ergün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  04.10.2015
  Mesajlar
  29
  Kan Grubu
  A RH (+)
  Marka
  wolksvogen
  Tipi
  yeni jetta
  Model
  2015
  Donanım
  Comfort
  Renk
  beyaz
  Durumu
  garajda
  benim zenecte DVB bu özellik var başka neye ihtiyaç duyulur herhangi opsiyon aparat eklenti neler gerekiyor tv izlemem için bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim

 36. #36
  tugrulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  30.10.2013
  Yaş
  32
  Mesajlar
  5,956
  Kan Grubu
  A RH (+)
  Marka
  VOLKSWAGEN
  Tipi
  JETTA 1.2 TSI
  Model
  2013
  Donanım
  HIGHLINE
  Renk
  BEYAZ
  Durumu
  Kafasına göre takılıyor:)
  Lakabı
  fufu
  Alıntı yusuf ergün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  benim zenecte DVB bu özellik var başka neye ihtiyaç duyulur herhangi opsiyon aparat eklenti neler gerekiyor tv izlemem için bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim
  Türkiye'de satışını görmedim belki vardır ama DvB taner modülü almanız lazım
  O alınıp bağlanınca zenec de TV izleyebilir siniz
  Zenec in yurt dışı sitesinde modülü goreveilirsiniz

 37. #37
  yusuf ergün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  04.10.2015
  Mesajlar
  29
  Kan Grubu
  A RH (+)
  Marka
  wolksvogen
  Tipi
  yeni jetta
  Model
  2015
  Donanım
  Comfort
  Renk
  beyaz
  Durumu
  garajda
  zenecten aldığım bilgiye göre ek ünite bir cihazla digital yayınları rahatlıkla izleybileceksiniz ancak türkiyede bu konuda henüz digital yayın olmadığından ancak 1-veya 2 yıl sonra izleme şansınız vardır denildi bekleyceğiz yada izleyenbilen varsa paylaşırsa sevinirim..!

LinkBacks (?)

 1. 03.10.2014, 10:13

Benzer Konular

 1. ESP Nedir?
  By kanser51 in forum Teknik Sorular
  Cevaplar: 49
  Son Konu: 05.09.2016, 11:18
 2. spor yay nedir? ne işe yarar
  By Serdar in forum Teknik Sorular
  Cevaplar: 84
  Son Konu: 30.08.2016, 07:59
 3. Çizik Nedir? Çizik Düzeltme Nedir?
  By srcn09 in forum Polisaj, Çizik Giderme, Aşındırıcılar, Far Temizleme, Rötuş-Zımpara
  Cevaplar: 1
  Son Konu: 17.04.2016, 12:53
 4. jantta ET değeri nedir ?
  By Serdar in forum Teknik Sorular
  Cevaplar: 10
  Son Konu: 14.01.2014, 23:54
 5. İkinci Hız nedir?
  By tojo in forum Yol bilgisayarı (Türkçe)
  Cevaplar: 1
  Son Konu: 27.01.2013, 21:34

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Yandex.Metrica
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209