Chip Tuning & Remapping Forumumuzun geliştirilmesine yardımcı olmak için buraya reklam verebilirsiniz
2. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 51 ile 100 ve 162
Like Tree56Likes

Konu: Mk5 jetta h7 led uygulaması

Bzdalks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Marka
    Volkswagen
    Tipi
    Jetta 1.4 TSI
    Model
    2009
    Donanım
    Comfortline
    Renk
    Derin Siyah
    Durumu
    Yollarda
    Lakabı
    KaRa
    Alıntı bektas5050 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Bzdalks. Bu konu ile ilgili yeni bir başlık açmak yerine diğer takipçiler açısından faydalı olacağınını düşünerek burdan devam etmeyi tercih ettim. Aliexpres ten aldığım h7 led setini montajını yaparken epey zorlandım hatta tam düzgün olmuş değil sebebi diğer ampul yerine oturttuktan sonra arkasından takılan tel sıkıca ampülü yerinde tutuyor. Ama bu üründe arkasında genişlik olduğu için üzerinden teli takmanız olanaksız ampülü yerine oturttuktan sonra arkasında kalan küçük decoder denen ekipmanı tam arkasına koyunca farın kapağına yaslayarak yerinde tutmasını sağladım tam yerinde duruyor şuan ama çok güvende değil birde çok dar bir alanda çalışmakta bu sıkıntıların başında geliyor. Bazen ara sıra arıza ışığı yakıyor bendeki ürün. Ama inanılmaz bir ışık gücü ve sellektör zevki veriyor. Benim tek kusur olarak gördüğüm uzun mesafe aydınlatmada sanki önüne bir toplayıcı mercek gereksinimi var çünkü uzakta çok etkisi kalmıyor uzaktaki araca sellektör etkisi var ama aydınlatma yetersiz geldi bana biraz uzak derken 200 Mt de felan. Resimlerini eklicem en kısa zamanda.

Ben montaji özel servisimde yaptim.araci life aldik tamponu ve sonrasinda farlari söküp bahsettiginiz tel masalardan halojen ampulleri kurtardik.Ustamin becerikli elleri ile tel maşanin bir ucunu kesip fanli ledleri saracak sekilde yuvaya taktik.ledler yerinden oynamiyor ve arkadaki far kapagida decoderini icine koyduktan sonra bile kapaniyor...Ben aydinlatmadanda montajdanda hatta ariza isigini kesinlikle yakmamasindan da memlunum...Diyecegim şu burda bir arkadaş olumsuz bir yorum yaparak "okadar parayi neden verdiniz.aliexpreste daha ucuz" demisti ve arkadasa verdigim cevabi tekrar yaziyorum.Ben bu tarz urunleri alirken arkasinda duracak esnafa yanasirim.bu ledlerin 50 cesidi var hangisi hangi sistemi kullanir bilmeden almak sıkıntı.ariza isigi yakmasida yuvaya oturmamasida tamamen ezbere urunlerin size gelmis olmasi...gelelim aydinlatma konusuna ben gece uzunlari asla yakmam yani gerek kalmiyor.amacim karsidakine selektör ile sadece etkili bir uyari yaratmak ve ben amacima ulastim bazen uzunlari yakip yol aliyorum inanin karanlik olan yol bembeyaz oluyor resmen. karsimdakini rahatsiz etme konusunu ise mercek ile cözmek mumkun....

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nuri78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kan Grubu
    0 RH (+)
    Marka
    volkswagen
    Tipi
    jetta 1.6 special
    Model
    2009
    Donanım
    special edition
    Renk
    siyah
    Durumu
    garajda
    Bende alacaktım ama tamponu sökmek falan nasıl boranın farlarını kendim değiştiriyordum

Marka
    Volkswagen
    Tipi
    Jetta 1.4 TSI
    Model
    2009
    Donanım
    Comfortline
    Renk
    Derin Siyah
    Durumu
    Yollarda
    Lakabı
    KaRa
    Alıntı nuri78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende alacaktım ama tamponu sökmek falan nasıl boranın farlarını kendim değiştiriyordum
    Tamponu sökmek toplamda 6 yada 7 vida korkulacak birsey yok ama tercih sizin

Kan Grubu
    0 RH (+)
    Marka
    volkswagen
    Tipi
    jetta 1.6 special
    Model
    2009
    Donanım
    special edition
    Renk
    siyah
    Durumu
    garajda
    Alıntı Bzdalks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamponu sökmek toplamda 6 yada 7 vida korkulacak birsey yok ama tercih sizin

Bende bi xenon var onun yanında halojen hafif kalıyor o sebepten bunlardan istiyorum n11.com 185 tl alıp almamakta kararsızım[emoji6]

Marka
    Volkswagen
    Tipi
    Jetta 1.4 TSI
    Model
    2009
    Donanım
    Comfortline
    Renk
    Derin Siyah
    Durumu
    Yollarda
    Lakabı
    KaRa
    Valla bence şık olur

Kan Grubu
    0 RH (+)
    Marka
    volkswagen
    Tipi
    jetta 1.6 special
    Model
    2009
    Donanım
    special edition
    Renk
    siyah
    Durumu
    garajda
    Valla bence şık olur

Muayenede sorun olur mu ki acaba

hanguley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kan Grubu
    0 RH (+)
    Marka
    volkswagen
    Tipi
    jetta 1.6
    Model
    2009
    Donanım
    highline
    Renk
    siyah
    Durumu
    yollarda
    1 Takım Cree 60 w H7 LED Farlar Ampul Seti 6000 K Yüksek Işın Far Için Xenon Beyaz DC12-24V 100% Garanti
    http://s.aliexpress.com/FfIza6Fv
    Ben bu ürünü uzunlarda kullanıyorum tavsiye ederim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Marka
    Volkswagen
    Tipi
    Jetta 1.4 TSI
    Model
    2009
    Donanım
    Comfortline
    Renk
    Derin Siyah
    Durumu
    Yollarda
    Lakabı
    KaRa
    Muayenede sorun olur mu ki acaba
    Muayenede led olduğunu söylerseniz sorun olmuyor.yakinda girecegim gelismeleri iletirim

Kan Grubu
    0 RH (+)
    Marka
    volkswagen
    Tipi
    jetta 1.6 special
    Model
    2009
    Donanım
    special edition
    Renk
    siyah
    Durumu
    garajda
    Muayenede led olduğunu söylerseniz sorun olmuyor.yakinda girecegim gelismeleri iletirim

Teşekkür ederim alayım yaza takarım bende
    Bzdalks Bunu Beğendi.

bektas5050 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kan Grubu
    A RH (+)
    Marka
    VW
    Tipi
    Caddy 1.6 TDI DSG
    Model
    2011
    Donanım
    Comfortline
    Renk
    Gümüş Gri
    Doğrusunu söylemek gerekirse arkadaşlar tamirci modifiyeci esnafların yaptığı isleri işçilikleri hic sevmiyorum onlara güvenip is yaptırmam mümkün olduğunca kendim yaparım. Ve artık Çin'de üretilmeyen hiçbir urun kalmadı. Ve bu sebeptendir ki benim düşüncem aliexpesten dogru satıcı yi dogru urunu bulupta almanın hiçbir zararını görmedim daha. Hatta aldığım bu üründen bu gun 5 tane daha sipariş verdik ben 44 $ almıştım 5 li aldık 38$ tanesi.

Marka
    Volkswagen
    Tipi
    Jetta 1.4 TSI
    Model
    2009
    Donanım
    Comfortline
    Renk
    Derin Siyah
    Durumu
    Yollarda
    Lakabı
    KaRa
    Alıntı bektas5050 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğrusunu söylemek gerekirse arkadaşlar tamirci modifiyeci esnafların yaptığı isleri işçilikleri hic sevmiyorum onlara güvenip is yaptırmam mümkün olduğunca kendim yaparım. Ve artık Çin'de üretilmeyen hiçbir urun kalmadı. Ve bu sebeptendir ki benim düşüncem aliexpesten dogru satıcı yi dogru urunu bulupta almanın hiçbir zararını görmedim daha. Hatta aldığım bu üründen bu gun 5 tane daha sipariş verdik ben 44 $ almıştım 5 li aldık 38$ tanesi.

Hayirli olsun ancak yuvaya oturmamasi ve ariza isigi yaaktigini bile bile neden yine aldinizki anlayamadim

Kan Grubu
    A RH (+)
    Marka
    VW
    Tipi
    Caddy 1.6 TDI DSG
    Model
    2011
    Donanım
    Comfortline
    Renk
    Gümüş Gri
    Hayirli olsun ancak yuvaya oturmamasi ve ariza isigi yaaktigini bile bile neden yine aldinizki anlayamadim

Teşekkür ederim. Yuvaya oturmasında sorun yok arkasında soğutma ünitesi olduğu için sabitleme teli takılmıyor tamponu çıkarıp farı yerinden çıkardıktan sonra takacam sabitleme telini. Basit bir deneme yaptım kısa farın içine elimde tuttum sadece mükemmel sonuç verdi ve kısalara da takmaya karar verdim. 5 adet alım yaptık iş yerinde arkadaşlarla ortak aldık geldiğinde farı yerinden söküp ikisinin telini arkadan takmak mümkün. Arıza ışığı yakmasıda sadece kontağı ilk açtığında 2*3 saniye oluyor sonra siliniyor o da basit çözümü orjinal ampül direnç değerinin 1-2 ohm kadar küçük takılması yeni o dekeoder denen parçanın içindeki taş direnç atıyorum 8 ohm değerdeyse 10 ohm takacaz sorun kalkar direnç 3-5 TL bişey zaten
    Bzdalks Bunu Beğendi.

Kan Grubu
    A RH (+)
    Marka
    VW
    Tipi
    Caddy 1.6 TDI DSG
    Model
    2011
    Donanım
    Comfortline
    Renk
    Gümüş Gri
    Bende bi xenon var onun yanında halojen hafif kalıyor o sebepten bunlardan istiyorum n11.com 185 tl alıp almamakta kararsızım[emoji6]
    Bence uzunlarda kesinlikte kullanmayı herkese şiddetle tavsiye ediyorum. Ama kısa farda kesinlikle mercek olması gerekli. N11 daki 180-200 tl ye satılan ürünler aliexperste 30-35$ civarı ama tabi 20-25 gün bekliyorsunuz beklemek istemezseniz alabilirsiniz.

Marka
    Volkswagen
    Tipi
    Jetta 1.6
    Model
    2010
    Donanım
    Exclusive
    Renk
    Gümüş Gri
    Durumu
    Yolları aşındırmakta
    Merhaba arkadaşlar. Tahmini Teslimat Zamanı bu ürünü aldım. ürün Cree Led mi yoksa Cob Led mi? kafam karıştı. yardımcı olurmusunuz.
    gelen ürün;

Marka
    Volkswagen
    Tipi
    Jetta 1.4 TSI
    Model
    2009
    Donanım
    Comfortline
    Renk
    Derin Siyah
    Durumu
    Yollarda
    Lakabı
    KaRa
    Alıntı ercanozcan03 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Tahmini Teslimat Zamanı bu ürünü aldım. ürün Cree Led mi yoksa Cob Led mi? kafam karıştı. yardımcı olurmusunuz.
    gelen ürün;

Merhabalar öncelikle şu alintilar ile başlayalim ;

CreeLed 1982 yılında Amerika'da Kuzey Karolayna eyaletinde kurulmuş olup, bugün 3500 çalışanı ile CREE LED Aydınlatma devrimine liderlik eden ve bu devrimin sınırlarını belirleyen, Lümen/Watt rekorunu elinde bulunduran teknoloji firması olup NASDAQ teknoloji borsasında işlem görmektedir.

Cob led ise İngilizce ‘chip on board’ kelimelerinin baş harflerinden oluşan paketlenmiş LED dizininin jenerik adıdır. Esas itibarı ile bir bord üzerine dizilmiş birden fazla LED yongasının paketlemiş adıdır. Yani anliyacaginiz cree led firmasinin adi cob ise bahsi geçen taban borddaki ledin adidir.... Gelelim sorunuza aldiginiz led cree marka degil ancak cree den almak istediginiz led ile ayni amaca hizmet eden led ben başka bir markayi 2 aydir kullaniyorum cree marka degil ancak kalite olarak eşdeğer ışık şiddetine ve led koruma devrelerine sahip... Bu arada bir öneri mercek yok ise aldiginiz ledi uzunlara bağlamanizi tavsiye ederim selamlar...

Konu Bzdalks tarafından (26.02.2016 Saat 22:17 ) değiştirilmiştir.

Marka
    Volkswagen
    Tipi
    Jetta 1.6
    Model
    2010
    Donanım
    Exclusive
    Renk
    Gümüş Gri
    Durumu
    Yolları aşındırmakta
    Merhabalar öncelikle şu alintilar ile başlayalim ;

CreeLed 1982 yılında Amerika'da Kuzey Karolayna eyaletinde kurulmuş olup, bugün 3500 çalışanı ile CREE LED Aydınlatma devrimine liderlik eden ve bu devrimin sınırlarını belirleyen, Lümen/Watt rekorunu elinde bulunduran teknoloji firması olup NASDAQ teknoloji borsasında işlem görmektedir.

Cob led ise İngilizce ‘chip on board’ kelimelerinin baş harflerinden oluşan paketlenmiş LED dizininin jenerik adıdır. Esas itibarı ile bir bord üzerine dizilmiş birden fazla LED yongasının paketlemiş adıdır. Yani anliyacaginiz cree led firmasinin adi cob ise bahsi geçen taban borddaki ledin adidir.... Gelelim sorunuza aldiginiz led cree marka degil ancak cree den almak istediginiz led ile ayni amaca hizmet eden led ben başka bir markayi 2 aydir kullaniyorum cree marka degil ancak kalite olarak eşdeğer ışık şiddetine ve led koruma devrelerine sahip... Bu arada bir öneri mercek yok ise aldiginiz ledi uzunlara bağlamanizi tavsiye ederim selamlar...

Açıklayıcı bilgiler işin teşekkürler. Dediğiniz gibi kısalara mercek olmadan kullanmayı düşünmüyorum. Şimdilik deneme amaçlı kısalarda kısa süreli (3-5 gün) kullanmayı düşünüyorum. Daha sonra uzunlarda kullanacağım. Asıl kullanım yeri uzunlar olacak.
    Verdiğiniz bilgilere göre cree led bir marka. Satıcının ilan başlığına göre cree led olarak aldığımı düşünmüştüm. Ama gelen ürünü görünce başka ilanlardaki fotolara ve bilgilere baktığımda cob led mi acaba diye şüphelendim. Yani satıcı cree led diye bana cob led mi gönderdi diye şüphelendim. İkiside aynı görevi görecekse sıkıntı olmayacağını düşünüyorum.
    Yarın montajından sonra arıza ışığı yakıp yakmayacağını göreceğim.

Bzdalks Bunu Beğendi.

Kan Grubu
    A RH (+)
    Marka
    Volkswagen
    Tipi
    jetta 1.4 TSI
    Model
    2012
    Donanım
    highline
    Renk
    (metalik) Gri
    Durumu
    akşamları beklemede :)
    Lakabı
    kısaca makina
    Beyler konuyla alakası yok ama benim aracın sol ön sis farı patlamış onu kendimiz değiştirebilirmiyiz ..!! Bir de alacağımız orijinal ampul adı nedir ve Nasıl degıstırebılırız 2013 Jetta !!

Marka
    Volkswagen
    Tipi
    Jetta 1.6
    Model
    2010
    Donanım
    Exclusive
    Renk
    Gümüş Gri
    Durumu
    Yolları aşındırmakta
    arkadaşlar led montajını deneme amaçlı yaptım.

gündüz;

gece;

gece yol aydınlatması;

şuan sağ tarafa montajını yaptım. yağmurlu havada görüş nasıl olacak bakacağım. ayrıca kısalarda kesinlikle mercek olmadan kullanılmaması gerekli. ikinci katı aydınlatıyor.
    uzunlarda şimşek etkisi harika. çok hoşuma gitti. mercekli far bulursam hem kısa hem uzun kullanacağım.
    Konu ercanozcan03 tarafından (29.02.2016 Saat 16:46 ) değiştirilmiştir.

ADEM29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kan Grubu
    0 RH (-)
    Marka
    Volkswagen
    Tipi
    Jetta 1.6 TDI
    Model
    2014
    Lakabı
    maviş
    Satılıklar bölümünde ilan var mercekli farların mk5 için bence çok şık olucak bir bakın derim.

mrtetik Bunu Beğendi.

Marka
    Volkswagen
    Tipi
    Jetta 1.6
    Model
    2010
    Donanım
    Exclusive
    Renk
    Gümüş Gri
    Durumu
    Yolları aşındırmakta
    Alıntı ADEM29 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Satılıklar bölümünde ilan var mercekli farların mk5 için bence çok şık olucak bir bakın derim.

bakmıştım ama gözüme takılmadı galiba. bakayım tekrar. teşekkürler.

Amasyalı05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Marka
    Audi
    Tipi
    A4 2.0 TDI
    Model
    2013
    Donanım
    Advance
    Renk
    Beyaz
    Durumu
    Garajda
    Lakabı
    Boeing 111
    Uzunlarda çok güzel oluyor ledler. Bende maalesef mercek olmadığından dolayı sadece uzunlara taktım. Arabamın farları mercekli olsa kısalara da takardım diye düşünüyorum. Şimdilik kısalarda Bosch Plus 90 var onlardan da memnunum.

Marka
    Volkswagen
    Tipi
    Jetta 1.6
    Model
    2010
    Donanım
    Exclusive
    Renk
    Gümüş Gri
    Durumu
    Yolları aşındırmakta
    Alıntı Amasyalı05 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzunlarda çok güzel oluyor ledler. Bende maalesef mercek olmadığından dolayı sadece uzunlara taktım. Arabamın farları mercekli olsa kısalara da takardım diye düşünüyorum. Şimdilik kısalarda Bosch Plus 90 var onlardan da memnunum.
    mercekli olduğu zaman muayeneden geçmesinde sıkıntı oluyor mu?
    kısaların fotosunu paylaşır mısınız?

Yashar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Marka
    Volkswagen
    Tipi
    1.4 TSI
    Model
    2008
    Donanım
    Comfortline
    Durumu
    Yollarda
    Mercekliler benimde çok hoşuma gidiyor ampul değişmek değil mercekliye geçmek gerekli bence. Maddi açıdan ayarlayıp kendimi geçmek isterim.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ertu001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Marka
    Volkswagen
    Tipi
    jetta 1.2 trendline
    Model
    2011
    Donanım
    trendline
    Renk
    derin sıyah
    Durumu
    garajda
    Bırsey sorabılırmıyım cree led taktım h7 kontagı actıgımda led ler kısık kısık yanıyor far kapalı ıken

Sent from my iPhone 6 s usingTapatalk

ertu001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Marka
    Volkswagen
    Tipi
    jetta 1.2 trendline
    Model
    2011
    Donanım
    trendline
    Renk
    derin sıyah
    Durumu
    garajda
    2015 jetta uzun farlara aliexpresden aldıgım ledlerı taktım aracı calıstırıp uzun farları yaktıgımda arıza lambası yakıyor be gerı stop edıp kontagı actıgımda ledler far kapalı ıken kip kip edıyor 2,3 sanıye sebep nedir yardımcı olursanız

FORUM YÖNETİCİSİ Neal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Marka
    Volkswagen
    Tipi
    Jetta 1.4 TSI
    Model
    2012
    Donanım
    Highline
    Renk
    Şeker Beyazı
    Durumu
    Garajda Yatıyor :)
    Alıntı ertu001 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2015 jetta uzun farlara aliexpresden aldıgım ledlerı taktım aracı calıstırıp uzun farları yaktıgımda arıza lambası yakıyor be gerı stop edıp kontagı actıgımda ledler far kapalı ıken kip kip edıyor 2,3 sanıye sebep nedir yardımcı olursanız

Led kendini kontrol ediyor. O 2 3 saniyelik kirpma o yüzden. Ariza isigi mevzusu alirken baksaydınız keske error free olanlara. Satıcı ile iletişime gecip kismi para iadesi isteyebilirsiniz. Çözümü ise vag com ile kapatılabilir ya da canbus atılacak canbus icin bilgili bi oto elektrikci ile iletişime geçebilirsiniz.

Sent from my SM-G900H using Tapatalk
    Karartılmış Stoplar, Piano Black GLI Difüzör, 76 mm'lik Büyütülmüş Egzoz Kafaları, GLI Marşpiyel, ASR/ESP Off ve TPMS tuşları, Komple Led İç Aydınlatma, Led Ayna Aydınlatma, Orijinal Led Plaka Aydınlatma, Amerikan Park, Turuncu Led DRL'ler...
    http://instagram.com/emrecanyasar

Marka
    Volkswagen
    Tipi
    Jetta 1.4 TSI
    Model
    2009
    Donanım
    Comfortline
    Renk
    Derin Siyah
    Durumu
    Yollarda
    Lakabı
    KaRa
    Alıntı ertu001 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Merhaba ledler halojene nazaran daha az enerji cektigi icin aldiginiz urun sanki patlak ampulmus gibi sistemi uyariyor ve ariza isigi yaniyor.kip kip etmeside gelen sinyallerin yine az enerji ile calistigi icin ledlerinizi bi kac saniye yakmasina sebep oluyor.halojen o dusuk sinyalle yanmayacak kadar guclu oldugu icin hissetmezsiniz ancak ledde hissedilir

kQpuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kan Grubu
    0 RH (+)
    Marka
    Volkswagen
    Tipi
    Jetta 1.6 TDI
    Model
    2011
    Donanım
    Trendline
    Renk
    Beyaz
    Ben montaji özel servisimde yaptim.araci life aldik tamponu ve sonrasinda farlari söküp bahsettiginiz tel masalardan halojen ampulleri kurtardik.Ustamin becerikli elleri ile tel maşanin bir ucunu kesip fanli ledleri saracak sekilde yuvaya taktik.ledler yerinden oynamiyor ve arkadaki far kapagida decoderini icine koyduktan sonra bile kapaniyor...Ben aydinlatmadanda montajdanda hatta ariza isigini kesinlikle yakmamasindan da memlunum...Diyecegim şu burda bir arkadaş olumsuz bir yorum yaparak "okadar parayi neden verdiniz.aliexpreste daha ucuz" demisti ve arkadasa verdigim cevabi tekrar yaziyorum.Ben bu tarz urunleri alirken arkasinda duracak esnafa yanasirim.bu ledlerin 50 cesidi var hangisi hangi sistemi kullanir bilmeden almak sıkıntı.ariza isigi yakmasida yuvaya oturmamasida tamamen ezbere urunlerin size gelmis olmasi...gelelim aydinlatma konusuna ben gece uzunlari asla yakmam yani gerek kalmiyor.amacim karsidakine selektör ile sadece etkili bir uyari yaratmak ve ben amacima ulastim bazen uzunlari yakip yol aliyorum inanin karanlik olan yol bembeyaz oluyor resmen. karsimdakini rahatsiz etme konusunu ise mercek ile cözmek mumkun....

Normalde bende beyaz farları çok seviyorum ama MK5 Trendlere mercekli takılıyor mu, takılıyorsa da verimli oluyor mu bilmediğim için taktırmak istemedim. Ben sürekli uzun yolda olduğum için geceleri uzunları kullanmak zorunda kalıyorum otobanda ve otoban dışında olsam bile uzunları kullanmam gereken yerler oluyor. Kısaları daha az kullanıyorum desem yeridir herhalde. Dediğinize bende katılıyorum. 5 kuruş fazla veririm karşımda bir muhattap bulmak isterim.
    Bzdalks Bunu Beğendi.

Marka
    Volkswagen
    Tipi
    Jetta 1.4 TSI
    Model
    2009
    Donanım
    Comfortline
    Renk
    Derin Siyah
    Durumu
    Yollarda
    Lakabı
    KaRa
    Alıntı kQpuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Normalde bende beyaz farları çok seviyorum ama MK5 Trendlere mercekli takılıyor mu, takılıyorsa da verimli oluyor mu bilmediğim için taktırmak istemedim. Ben sürekli uzun yolda olduğum için geceleri uzunları kullanmak zorunda kalıyorum otobanda ve otoban dışında olsam bile uzunları kullanmam gereken yerler oluyor. Kısaları daha az kullanıyorum desem yeridir herhalde. Dediğinize bende katılıyorum. 5 kuruş fazla veririm karşımda bir muhattap bulmak isterim.
    Mk5 araçlara uygun hella veya bosh marka mercekli orjinal farlar mevcut forumdan bir arkadasta satiyordu hatta hella olani.mercek isigi toplayip aydinlatmanin olmasi gereken yere verdigi icin mercek bu isin cozumu

kQpuK Bunu Beğendi.

Marka
    Volkswagen
    Tipi
    Jetta 1.4 TSI
    Model
    2009
    Donanım
    Comfortline
    Renk
    Derin Siyah
    Durumu
    Yollarda
    Lakabı
    KaRa
    Farlar hella mercekli farla degisince kisalarada led taktim daha önce kör bir görüntü ile araç kullaniyormuşum onu anladim kisacasi.Mercek ve ledin yüksek ışık siddetinden dolayi görüş mükemmel oldu

https://youtu.be/cqVHVUB6QTk

tmgakgo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam hayırlı olsun harika olmuş maşallah. Hella nın içinde angel şerit ledmi var gündüz görüş için.
    Led ler nereye bağlı.
    Farların fiyatı ne nereden aldınız.
    Teşekkürler.

2008 TSI 140 PS DSG COMFORTLİNE

Marka
    Volkswagen
    Tipi
    Jetta 1.4 TSI
    Model
    2009
    Donanım
    Comfortline
    Renk
    Derin Siyah
    Durumu
    Yollarda
    Lakabı
    KaRa
    Alıntı tmgakgo23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam hayırlı olsun harika olmuş maşallah. Hella nın içinde angel şerit ledmi var gündüz görüş için.
    Led ler nereye bağlı.
    Farların fiyatı ne nereden aldınız.
    Teşekkürler.

2008 TSI 140 PS DSG COMFORTLİNE
    Merhabalar farin icinde yukardan asagiya bir led isik var ve bunlar parklara bagli.gündüz yansada belli etmez sanirim denemedim.Ama şotle gün batiminda filan parklar yaninca hoş duruyor urunu burdan forumdan aldim sanirim 700 du montaji ustamla beraber yaptik

Konu Bzdalks tarafından (03.04.2016 Saat 10:30 ) değiştirilmiştir.
    tmgakgo23 ve bektas5050 bunu beğendi.

Kan Grubu
    0 RH (+)
    Marka
    volkswagen
    Tipi
    jetta 1.6 special
    Model
    2009
    Donanım
    special edition
    Renk
    siyah
    Durumu
    garajda
    Farlar hella mercekli farla degisince kisalarada led taktim daha önce kör bir görüntü ile araç kullaniyormuşum onu anladim kisacasi.Mercek ve ledin yüksek ışık siddetinden dolayi görüş mükemmel oldu

https://youtu.be/cqVHVUB6QTk

Ilk başta sanki Çakar lamba gibi yanmasinin nedeni nedir acaba?

Marka
    Volkswagen
    Tipi
    Jetta 1.4 TSI
    Model
    2009
    Donanım
    Comfortline
    Renk
    Derin Siyah
    Durumu
    Yollarda
    Lakabı
    KaRa
    Ilk başta sanki Çakar lamba gibi yanmasinin nedeni nedir acaba?
    Merhabalar daha öncede belirtmistim söyle bir durum var şimdi ledler cok kucuk enerjide yanan bir teknolojiye sahip.aracin ilgili unitesi sisteme kontagi bir kez cevirince dusuk sinyaller yollar herhangi bir ampul patlaksa ariza kodu ile uniteye ariza var diye haber vermek icin.fabrikasyon halojen ampuller bu dusuk kontrol sinyallerinde yandigini belli etmez ama saglam olup olmadigi o dusuk sinyal ile anlasilir.ledlerde ise bu kontrol sinyali dusuk enerji ile calisan ledin yanmasina sebep olur.bizlerde disardan o göz kirpmalari goruruz genelde takip ettim 3 kez 1 sn filan suruyor ayni durum ayak alti aydinlatmalardaki ledlerimde de mevcut.Bilginize hocam

tmgakgo23 Bunu Beğendi.

Kan Grubu
    0 RH (+)
    Marka
    volkswagen
    Tipi
    jetta 1.6 special
    Model
    2009
    Donanım
    special edition
    Renk
    siyah
    Durumu
    garajda
    Merhabalar daha öncede belirtmistim söyle bir durum var şimdi ledler cok kucuk enerjide yanan bir teknolojiye sahip.aracin ilgili unitesi sisteme kontagi bir kez cevirince dusuk sinyaller yollar herhangi bir ampul patlaksa ariza kodu ile uniteye ariza var diye haber vermek icin.fabrikasyon halojen ampuller bu dusuk kontrol sinyallerinde yandigini belli etmez ama saglam olup olmadigi o dusuk sinyal ile anlasilir.ledlerde ise bu kontrol sinyali dusuk enerji ile calisan ledin yanmasina sebep olur.bizlerde disardan o göz kirpmalari goruruz genelde takip ettim 3 kez 1 sn filan suruyor ayni durum ayak alti aydinlatmalardaki ledlerimde de mevcut.Bilginize hocam

Teşekkür ederim aciklamaniz için
    Bzdalks Bunu Beğendi.

stoormm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tipi
    Jetta 1.4 tsi, dsg
    Model
    2008
    Donanım
    Comfortline
    Renk
    Siyah
    Alıntı HARPAGON Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun gule gule kullan. Gayet guzel olmus. H7 uzunlara bile fanli modeli tercih etmissin
    Ben uzunlar surekli yanmayacagi icin fansiz olanlardan tercih ettim.
    Ama keske COB Led yerine CREE Led tercih etseydin. @feritu Ferit arkadasimiz aracina COB led aldi kisa surede yandi umarim sende boyle bir sey olmaz.
    Ben bi kac ay oldu takmama ragmen aksam olsada yola cikip sellektor yapsam diye hevesleniyorum. Bos yolda giderken bile levhalara cakiyorum sellektoru

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Siz nerden aldınız, nereye yaptırdınız, kaça maloldu

hanguley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kan Grubu
    0 RH (+)
    Marka
    volkswagen
    Tipi
    jetta 1.6
    Model
    2009
    Donanım
    highline
    Renk
    siyah
    Durumu
    yollarda
    http://s.aliexpress.com/FfIza6Fv
    1 Takım Cree 60 w H7 LED Farlar Ampul Seti 6000 K Yüksek Işın Far Için Xenon Beyaz DC12-24V 100% Garanti

Tipi
    Jetta 1.4 tsi, dsg
    Model
    2008
    Donanım
    Comfortline
    Renk
    Siyah
    Alıntı hanguley Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 Set Cree 60w H7 LED Headlights Bulb Kit 6000K Xenon White For High Beam Headlight DC12 24V 100% Warranty-in Light Source from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group

Bu ürün mevcut degil yazıyor

Tipi
    Jetta 1.4 tsi, dsg
    Model
    2008
    Donanım
    Comfortline
    Renk
    Siyah
    Alıntı hanguley Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 Set Cree 60w H7 LED Headlights Bulb Kit 6000K Xenon White For High Beam Headlight DC12 24V 100% Warranty-in Light Source from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group

N11 de, 2200 lümen var, 3000 lümen var sizler hangisini kullanıyorsunuz (ışık gücü)

Marka
    Volkswagen
    Tipi
    Jetta 1.4 TSI
    Model
    2009
    Donanım
    Comfortline
    Renk
    Derin Siyah
    Durumu
    Yollarda
    Lakabı
    KaRa
    ben bu iki ürünü kullaniyorum soldaki 4000 kisalarda sağdaki ise 3000 lümen uzunlarda

stoormm Bunu Beğendi.

Tipi
    Jetta 1.4 tsi, dsg
    Model
    2008
    Donanım
    Comfortline
    Renk
    Siyah
    Bunu aldım

H7 Led Far Ampul - 20w 4300k GittiGidiyor'da 189369878

----------Mesajlar birleştirildi----------

Benimki de bu, uzunlar için
    Konu stoormm tarafından (11.04.2016 Saat 00:41 ) değiştirilmiştir.
    Bzdalks Bunu Beğendi.

Tipi
    Jetta 1.4 tsi, dsg
    Model
    2008
    Donanım
    Comfortline
    Renk
    Siyah
    ben bu iki ürünü kullaniyorum soldaki 4000 kisalarda sağdaki ise 3000 lümen uzunlarda

Memnunmusun ? arıza veriyormu ?

Marka
    Volkswagen
    Tipi
    Jetta 1.4 TSI
    Model
    2009
    Donanım
    Comfortline
    Renk
    Derin Siyah
    Durumu
    Yollarda
    Lakabı
    KaRa
    Alıntı stoormm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memnunmusun ? arıza veriyormu ?
    Kesinlikle memlunum ikiside ariza isigi yakmiyor

stoormm Bunu Beğendi.

Tipi
    golf 1.6
    Model
    2oo5
    Donanım
    sportline
    Renk
    gümüş gri
    Uzunların aydınlatması nasıl dağı taşımı aydınlatıyor bende normak halojen ampul var beyaz renk photon un kısalar iyi ama uzunlar bir açtım mı ağacın en üst noktasını gösteriyor pek memnun değilim açıkcası

Marka
    Volkswagen
    Tipi
    Jetta 1.4 TSI
    Model
    2009
    Donanım
    Comfortline
    Renk
    Derin Siyah
    Durumu
    Yollarda
    Lakabı
    KaRa
    Alıntı Sevecen1781 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzunların aydınlatması nasıl dağı taşımı aydınlatıyor bende normak halojen ampul var beyaz renk photon un kısalar iyi ama uzunlar bir açtım mı ağacın en üst noktasını gösteriyor pek memnun değilim açıkcası
    Uzunlarin montajini yaparken sağ ve sola ledler gelecek sekilde birazda yere bakacak şekilde sabitledik resimden görebilirsiniz uzunlari acinca direk yere veriyor isigi yukarida veriyor tabi ama cogunluk yerde zaten uzuna gerek kalmiyor kullanmiyorum sadece etkili selektör icin lede dönüsüm yaptim birde bende far kaşı var onunda etkisi oluyor yukari aydinlatmama konusunda

Konu Bzdalks tarafından (11.04.2016 Saat 10:18 ) değiştirilmiştir.
    HARPAGON Bunu Beğendi.

rene54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bixenon yapana kadar bende aynı kombinasyonu düşünüyorum hocam Photon 5000k halojen aldım daha takamadım kısalara senin memnun olmana sevindim uzunlara da bu ledden taktıkmı tamamdır

Marka
    Volkswagen
    Tipi
    Jetta 1.4 TSI
    Model
    2009
    Donanım
    Comfortline
    Renk
    Derin Siyah
    Durumu
    Yollarda
    Lakabı
    KaRa
    Alıntı stoormm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Normal ampul degisir gibi degisiyormu? Far kapakları normal kapanıyor mu ? Tampon filan sökülmüyordur umarım takılırken
    Malesef tampon sökülüp far yerinden cikarilip takmak gerekiyor uzunlarda.Cünkü vw sagolsun bizim farlarin uzunlarini garip bir tel maşa ile tutturuyor hemde o daracik alanda bu nedenle yerinden sokmeden montaj yapilamiyor ama kisalari ben rahat degistirebildim

Tipi
    golf 1.6
    Model
    2oo5
    Donanım
    sportline
    Renk
    gümüş gri
    Verdiğiniz bilgilendirmeler için teşekkür ederim sağolun uzunları o şekilde nasıl ayarlarız bilmiyorum bu dediklerine bakarak yaptırırız olmadı
    Bu arada ben aracı aldığımda gti ön tampon falan vardı bende golf 5 var sportline çok alçak olduğu için ön tamponu çıkarttım aldığım kişi yan sanayi mercekli far kullanıyordu onu da çıkartmıştı sonar veya junyan marka bana söylediği bir tane farın birinde alttaki galiba led şeritte ampul patlak demişti ben baktırmadım öylecr duruyor yeniden mercekli far almaya uğraşmadan bundaki led tamir olur mu bunlara cree led ampul taksam nasıl olur farların resmini de çeker koyarım şuan depoda bir akrabanın sizce nasıl olur

Marka
    Volkswagen
    Tipi
    Jetta 1.4 TSI
    Model
    2009
    Donanım
    Comfortline
    Renk
    Derin Siyah
    Durumu
    Yollarda
    Lakabı
    KaRa
    Verdiğiniz bilgilendirmeler için teşekkür ederim sağolun uzunları o şekilde nasıl ayarlarız bilmiyorum bu dediklerine bakarak yaptırırız olmadı
    Bu arada ben aracı aldığımda gti ön tampon falan vardı bende golf 5 var sportline çok alçak olduğu için ön tamponu çıkarttım aldığım kişi yan sanayi mercekli far kullanıyordu onu da çıkartmıştı sonar veya junyan marka bana söylediği bir tane farın birinde alttaki galiba led şeritte ampul patlak demişti ben baktırmadım öylecr duruyor yeniden mercekli far almaya uğraşmadan bundaki led tamir olur mu bunlara cree led ampul taksam nasıl olur farların resmini de çeker koyarım şuan depoda bir akrabanın sizce nasıl olur
    Rica ederim bi ara resim yukleyin bence tamiri mumkundur tabi degecek bir kalitede ise.selamlar

Tipi
    Jetta 1.4 tsi, dsg
    Model
    2008
    Donanım
    Comfortline
    Renk
    Siyah
    Kesinlikle memlunum ikiside ariza isigi yakmiyor

55 W olan Halojenlerin yerine, 32 W takınca nasıl arıza ışıgı yanmıyor

Benim cargo öğlen geldi, hemen tanıdığım özel servise gittim, çocuklar sağ tarafı kolay taktılar, sol taraf çalısma alanı çok dar olduğundan Hava filtresinin kasasını söktüler o da halloldu, arabayı çalıstırınca iki üç kere sesli şimsek gibi çaktı... lakin uzunları yakınca hem ekranda yazı hemde far ışığı ekranda belirdi, ona sor buna sor, yok kimse yapamıyor belki de yapmak istemiyor neyse Ender elektroniği aradım bana çok uzak sayılmaz gidip yaptırayım dedim.... efendim onlar da orjinal olursa yaparlarmış yan sanayi yapmazlarmıs benim kafa iyicene attı 60'ından sonra bunlarla mı ugrasacam dedim tekrar servise eskileri takın dedim, söktürdüm H7 leri kutusuna güzelce yerleştirdim. firmaya iki mesaj attım, yarın sabah da kargoya verip iade ediyorum