1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 50 ve 52
Like Tree33Likes

Konu: RNS 510 Teknik Detaylar

 1. #1
  FORUM YÖNETİCİSİ srcn09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  12.07.2012
  Yaş
  24
  Mesajlar
  5,340
  Kan Grubu
  AB RH (+)
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta 1.2 TSI 6-Man.
  Model
  2012
  Donanım
  Highline
  Renk
  Derin Siyah
  Durumu
  Mutlu , Mesut
  Lakabı
  Kara Kedi

  RNS 510 Teknik Detaylar

  RNS 510 cihazlarla ilgili teknik olarak biraz detaylı bilgi paylaşacağım, almak isteyen arkadaşlar ve halen sahip olan arkadaşlar için faydalı olabilir.


  AKÜ BİTİRME PROBLEMİ


  Öncelikle cihazla birlikte ortaya çıkan en önemli problem 2008 öncesi araçlarda ortaya çıkan akü bitirme problemi. Çoğunlukla 2008 öncesi VW araçlarda aracınıza RNS 510 monte edildikten sonra ve araç 2-3 gün hareketsiz çalıştırılmadan yattığında, cihaz aracınızın aküsünü bitirebiliyor. Bunun 2 tane nedeni var.


  1- Aracınızın direksiyon kutusunun altında bulunan TEMIC marka CAN GATEWAY modülünün versiyonunun eski olması nedeniyle RNS 510'un kapandıktan sonra uyku moduna geçmemesi. CAN GATEWAY modülünün seri numarası 3C0 907 530. Bu numaranın sonunda ise tek harfle modülün versiyonu bulunuyor A B C D E gibi, bu versiyonlardan K ve öncesi problem yaratan modüllerdir. Yani L 'den sonraki modüller çoğunlukla problem yaratmıyor. Örneğin 2009 Golf'lerde S versiyonu bulunuyor ve bu modül RNS 510'larda akü bitirme problemi yaratmıyor.


  CAN GATEWAY (Direksiyon kutusunun altında, pedalların üst kısmında mor soketli olan modül.

  Yani aracınız 2008 öncesi ise ve akü problemi yaşıyorsanız, ki bu problemi VAG-COM'a bağladığınızda da görürsünüz, çözümü öncelikle ve orjinal olarak CAN GATEWAY modülünü değiştirmek.


  Modülün yenisini EBAY gibi sitelerden ya da servisten alabilirsiniz, fiyatı yaklaşık 120 Euro. Küçük bir fişi ve 2 vidası var, kendiniz montajını yapabilirsiniz ANCAK mutlaka öncelikle eski modülünüzün VAG-COM'daki işaretli kutucuklarını not edip, yeni modülü taktıktan sonra yine VAG-COM'a girip aynı kutucukları işaretlemeniz gerekiyor. Buna da adaptasyon diyoruz

  2- Akü bitirmede ikinci neden ise Firmware denen RNS 510'un işletim yazılımının 2660 ve daha yeni bir sürüm olması. Yani eğer RNS 510'unuz 1100 gibi eski sürümle gelmişse ve aracınız da 2008 ve öncesi bir model ise akü bitirme problemini yaşamayabilirsiniz. Firmware'i internetten download ederek ve bir DVD'ye ISO olarak kaydedip güncelleme yapabilirsiniz, yeni firmware versiyonlarıyla RNS 510 pek çok özellik kazanıyor ve görüntüsü değişiyor elbette. Ancak akü problemi de 2008 öncesi aracınızda 2660 versiyonuyla birlikte gelişiyor. ve neticede problemi çözmek için CAN modülünü değiştirmeniz gerekiyor.


  HARİTA DVD


  RNS 510'a üzerinde bulunan SD kart yuvası aracılığıyla Çin malı versiyonlardaki gibi harita yükleyip kullanamıyorsunuz. Ve ancak teleatlas ya da yeni tedarikçi Navteq'in VW MFD3 RNS 510 - 810 için çıkardığı 1T0 051 859 seri numaralı DVD'leri kullanabiliyorsunuz. Yani farklı marka bir navigasyon yazılımı yüklemece yok


  1T0 051 859 kodlu RNS 510 DVD'lerinden yalnızca V4 ve yeni çıkan V5'te Türkiye haritaları da var. Yani V3 ve öncesi versiyonlarda TR yok. Ve ayrıca MFD3 harita DVD'leri East ve West olarak ikiye ayrılıyor, biz East versiyonunda varız.


  Navi DVD'si sürekli araçta takılı durmak zorunda değil. RNS510'un şeker harddiskinden 10GB alana bu harita DVD'sini yüklüyorsunuz o kadar.


  2009 RNS 510/810 Navteq V5 East Europa Harita DVD'si  EKRAN PARLAKLIĞI


  Öncelikle söylemliyimki RNS 510'un ekranı oldukça parlak. Bu parlaklığı nasıl ayarlıyorsunuz ? İsterseniz SETUP menüsünden parlaklık ayarını yapabiliyorsunuz. YA DA RNS 510 içerideki ışık düzeyine göre parlaklığı kendisi ayarlıyor. Cihazın sol üst köşesindeki nokta gibi lede benzeyen yer aslında bir ışık algılayıcı, gece karanlık olunca ve içerideki aydınlatma lambanız sönünce RNS 510 otomatik olarak ekran parlaklığını düşürüyor, ve yolda gözünüzü almayacak bir seviyeye getiriyor. Ya da gündüz saatlerinde parlaklığı artırarak daha rahat görmenizi sağlayabiliyor.

  HAREKET HALİNDE GÖRÜNTÜ


  Standart gelen RNS 510'lar güvenlik nedeniyle 10km/h hızı geçtiğiniz anda ekranda izlemekte olduğunuz DVD filmi otomatik olarak durduruyor. Bu aslında güvenli olan ve de olması gereken şey. Bunu kaldırmak için hareket halinde görüntü adaptörü denilen bol kablolu ve montajı sadece klipsleri birbirine geçirmek olan mini bir modül kullanabilirsiniz. Ancak yalnızca DVD izleyebilirsiniz ve bildiğiniz gibi DVD kalitesinde sesin aracınızdaki hoperlörlerden gelmesi güzel ama dikkatinizi dağıtabilir.


  Bu arada nasıl müzik kliplerimi RNS 510'da izlerim sorusunu soranlar için, VSO Convert to DVD gibi bir programla arşivinizde olan kliplerinizi DVD'ye çevirebilirsiniz. Böylece her bir klip DVD'de bir PART oluşturur ve isterseniz DVD menüsünden isterseniz FORWARD düğmesine basarak kliplerinizden istediğinizi izleyebilirsiniz.


  RNS 510'da MPG, AVI, DIVX izleyemezsiniz, ancak bu formatları aynı programla DVD'ye dönüştürüp izleyebilirsiniz.


  Hareket Halinde Görüntü Adaptörü


  SES KALİTESİ


  Açıkcası RNS 510'ları ilk monte ettiğinizde rski RCD300/310'larınızdaki "BASS" frekanslarını arasınız. Eski CD/MP3 çalarlarınızda göre bass'larda düşüş olacaktır. Ancak bunun için henüz uygulamadığım bir çözüm önerisi buldumki o da şu;


  - VAG-COM'dan RNS510 Ses ayarlarına girip (Output) buradan "VW Sound System" ya da "No Sound System" seçeneklerini duruma göre işaretleyip, cihazı resetleyip ses düzeyini yeniden dinlemek. Sanırım araçlardaki dahili amfi varsa ve RNS 510 VW Sound System olarak ayarlıysa problem olmuyor, ancak araçta dahili amfi yoksa bu seçimi "No Sound System" 'e getirmek gerekiyor ki, RNS 510 çıkışlardaki Bass frekanslarını amfiye göre değil, doğrudan kapılarınızdaki hoperlörlere göre daha yüksek akımda versin.


  - İkinci çözüm önerisi ise aşağıda açıklayacağım GİZLİ MENÜ 'den ki gerçekten gizli menü LOUDNESS seçeneğini işaretlemeniz.


  RNS 510'a AMFİ EKLEYEBİLİR MİSİNİZ ?


  Ekleyebilirsiniz, ancak RNS 510'un arka tarafında harici amfi çıkışları ya da standart hoperlör bağlantı çıkışları yok. Standart bir amfi takmak için bazı kabolarda kesip biçme ve tadilat yapmanız gerekecektir.


  Ancak buna alternatif bir çözüm yine Blaupunkt'tan gelmiş THA serisi tam uyumlu amfilerden alıp gerekli adaptörü ile takıp kullanabilirsiniz. Yani tak kullan. Ancak bununla ilgili detaylar çok uzun. Burada tek belirtmem gereken amfi takıldıktan sonra yine VAG-COM'dam ses ayarlarına girip Sound System seçeneklerini duruma göre ayarlamanız gerektiği...


  THA Serisi Amfi için VW Bağlantı Adaptörü
  Blaupunkt THA Serisi Amfi 4x75 Watt

  GİZLİ MENÜ (SECRET MENÜ)


  Henüz şahsen görmesem de RNS 510'un gizli menüsü öncelikle VAG-COM'dan aktif hale getirilmeli ki daha sonra cihazın üstündeki tuşlarla bu menüye girebilesiniz.


  VAG-COM'a girilir, RNS 510 ayarlarına gelinir


  50 numaralı kanal seçilir, ayarlarına girilir, 0 olan değer 1 yapılır ve gizli menüye ulaşım aktif hale gelir.


  Cihaz üstteki ileri geri ve İ tuşlarına üçüne de aynı anda basmak suretiyle resetlenir, ilk açılışta VW logosu görününce SETUP tuşuna basılır, bırakılmaz


  İlk önce standart Setup ayar menüsü gelir, durmak yok basmaya devam


  10 saniye sonra az gizli Radyo ayar menüsü görünür, durmak yok basmaya devam ama bu menü de aklınızda bulunsun...


  30 saniyeden fazla bir süre sonra bahsettiğimiz gizli menü açılır, burada çeşitli ayarlar var, fazla karıştırmamak gerek denmektedir. Ancak daha önce söylediğim LOUDNESS ayarı buradadır. Bu ayar sesin daha yüksek frekansta gelmesini sağlıyor(muş).


  RNS 510 SKIN


  Yani RNS 510'un windows xp'deki gibi görüntü/menü renklerini değiştirebilirsiniz, aslında orjinal olarak RNS 510 monte edilmiş araçlarda aracın modeline göre bu renkler değişik geliyor. Yani cihazın skin'leri cihazın üzerinden değiştirilemiyor. Mesela Highline araçlarda gelen RNS510'lar Kırmızı / Siyah menü renkleriyle geliyor. Sportline GT GTI R32 araçlarda bu renk Yeşil veya Mavi oluyor.


  Peki siz aracınızda bu değişikliği nasıl yapıyorsunuz ? VAG-COM'a bağlayıp RNS 510 Color Scheme menüsüne geliyorsunuz ve burada Premium, Sport, Standart gibi seçenekleri işaretleyerek ve yine RNS 510'u resteleyerek değişimi tamamlıyorsunuz.  VAGCOM Renk Ayar Menüsü  RNS 510 Ekranında Klima ve Park Sensörü Görüntüleri


  Bunun için kesinlikle yeni nesil Climatronic (Golf VI'daki) ve yeni nesil park sensörlerinin bulunması gerekiyor. Ayrıca en üstte bahsettiğim CAN GATEWAY modülünüzün de L ve daha sonraki bir versiyon olması da gerekiyor. Ayrıca RNS 510 ayarlarına VAG-COM'dan girerek bunların aktif hale getirilmesi gerekiyor.


  VAG-COM Klima Park Sensörü Ayar menüsü
  DİREKSİYONDAN KUMANDA TUŞLARI


  2007-2008 öncesi, sağ tarafta ses açma kapama solda telefon tuşları olan eski sistem fonksiyonel direksiyonlarda RNS510'u bağladığınızda yalnızca ses açma kapama tuşlarının çalıştığını, Sesi Tam Kapatma (Mute) ve Parça İleri Geri tuşlarının çalışmadığını göreceksiniz. Kusura bakmayın, buna çözüm şu anda yalnızca fonksiyonel tuş takımını bir sonraki versiyon, SOLDAN SES AÇA KAPAMA ve sağda ok tuşları olan modelle değiştirmeniz gerekiyor, bunun için ayrıca bu tuşların kumanda modülünü de değiştireceksiniz. Bu parça direksiyonun içinde airbag'in altında duruyor. Tak çıkar çok zor değil(miş). Bu parçayı değiştirince yol bilgisayarını kontrol ettiğiniz silecek üzerindeki gibi tuşlar halen çalışıyor, ayrıca yol bilgisayarına direksiyondan da kumanda edebiliyorsunuz. VAG-COm gerekmiyor.


  Olması gereken tuş takımı ve kontrol modülü  FADER AYAR MENÜSÜNÜN GÖZÜKMEMESİ PROBLEMİ


  Yani sesin arkaya öne sağa sola dağıtılması için gereken menü görünmüyorsa bunun nedeni çoğunlukla aracınıza sonradan RNS 510'u takmış olmanız, cihazın 2660 firmware versiyonuyla gelmesi, ve VAGCOM ayarlarında VW SOUND SYSTEM veya DYNAUDIO SOUND SYSTEM seçeneklerinin işaretli olmasıdır. Çözüm önerisi 2 tane;


  - Can Gateway modülünüzü yenileyin L veya yukarı versiyon + VAG-COM'dan afaptasyon.
  - VAG-COM'a girin NO SOUND SYSTEM seçeneğini işaretleyin.


  Halen FADER ayar menüsü gelmiyorsa sağ yolcu koltuğunun altında bugüne kadar farketmediğiniz VW dahili amfisi var mı diye bakın, varsa VAG-COM'da SOUND SYSTEM seçeneğini işaretleyin. (Bu halde No SOund System seçili olması problem yaratıyor olabilir).
  NOTLAR:


  - RNS 510 harddiskine çılgın miktarlarda mp3 yükleyebilirsiniz. Ama bu MP3'leri mutlaka SD KArttan yüklemeniz gerekiyor, CD'deki MP3'lerin harddiske kopyalanabilmesi durumu olmadığını duydum. Ben SD Karttan yüklemiştim.


  - Klasörler oluşturabilir, IPOD gibi şarkıcı isimlerine göre dizinler yapabilirsiniz. Aynı anda SD Kartınızı da takıp, evden çıkarken attığınız yeni mp3'lerinizi karttan dinleyebilirsiniz.


  - RNS 510'u RESETLEMEK için --> CD yuvasının yanlarındaki 3 tuşa aynı anda basın. < > İ


  - Takılan DVD'leriniz Eject tuşuna basında çıkmıyorsa, sürekli Eject tuşuna basmayın. 10 saniye bekleyin, cihazı kapatın ve açın, CD çıkacaktır. Yine çıkmazsa eject'e bir kez basın ve bekleyin. Yine çıkmazsa resetleyip DVD'yi okumadan eject'e basın çıkacaktır.
  vveysel, hamitco, eucar ve 8 Diğerleri Bunu Beğendi.
  2012 VOLKSWAGEN JETTA 1.2 TSI 105 HP 6-MAN.HIGHLINE DERİN SİYAH

 2. #2
  erkankor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  19.11.2012
  Yaş
  34
  Mesajlar
  296
  Marka
  VOLKSWAGEN
  Tipi
  JETTA 1.4 TSİ
  Model
  2012
  Donanım
  Highline
  Renk
  Şeker Beyazı
  Durumu
  YANIMDA

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  Süper olmuş Sercan ellerine sağlık kardeşim benim...

 3. #3
  FORUM YÖNETİCİSİ HARPAGON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  30.08.2012
  Yaş
  41
  Mesajlar
  11,860
  Kan Grubu
  0 RH (+)
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Passat Variant 1.4 T
  Model
  2012
  Donanım
  Highline + :)
  Renk
  Lacivert
  Durumu
  Wolfsburg Edition®
  Lakabı
  .:.@MAVI BALINA

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  Eline emegine klavyene saglik...

  Samsung Galaxy Note II cihazindan Tapatalk 2 ile gonderildi.
  Kızım "EVA"'nın gecirdigi evrimi takıp etmek icin
  2007 JETTA 2.0 TDI ABT YAZILIM 170 HP DERIN SIYAH COMFORTLINE (EVAlution)

 4. #4
  kanser51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01.09.2012
  Yaş
  34
  Mesajlar
  11,413
  Kan Grubu
  A RH (+)
  Marka
  Tofaş
  Tipi
  Şahin
  Model
  1999
  Donanım
  S
  Renk
  Beyaz

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  Ellerine sağlık Sercan
  "Bir nefes kadar yakın, yıldızlar kadar uzak olmaktır Jetta Aşkı"

  http://kanser51vaguygulamalari.blogspot.com

 5. #5
  FORUM YÖNETİCİSİ srcn09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  12.07.2012
  Yaş
  24
  Mesajlar
  5,340
  Kan Grubu
  AB RH (+)
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta 1.2 TSI 6-Man.
  Model
  2012
  Donanım
  Highline
  Renk
  Derin Siyah
  Durumu
  Mutlu , Mesut
  Lakabı
  Kara Kedi

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  Ah alamadım gitti bir RNS-510
  2012 VOLKSWAGEN JETTA 1.2 TSI 105 HP 6-MAN.HIGHLINE DERİN SİYAH

 6. #6
  FORUM YÖNETİCİSİ HARPAGON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  30.08.2012
  Yaş
  41
  Mesajlar
  11,860
  Kan Grubu
  0 RH (+)
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Passat Variant 1.4 T
  Model
  2012
  Donanım
  Highline + :)
  Renk
  Lacivert
  Durumu
  Wolfsburg Edition®
  Lakabı
  .:.@MAVI BALINA

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  Sen bulursun bir yolunu. Hem belki agustostaki suprizin budur ))

  Samsung Galaxy Note II cihazindan Tapatalk 2 ile gonderildi.
  Kızım "EVA"'nın gecirdigi evrimi takıp etmek icin
  2007 JETTA 2.0 TDI ABT YAZILIM 170 HP DERIN SIYAH COMFORTLINE (EVAlution)

 7. #7
  Supervisor kaderimsin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  28.12.2012
  Yaş
  29
  Mesajlar
  6,833
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  1.2 T Gli Dsg :)
  Model
  2012
  Donanım
  Comfortlline+Sunroof
  Renk
  derin siyah
  Durumu
  Loadingg Gli ...
  Lakabı
  Kara Böcükkk:))

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  cam tavanlı ops resmi istiyorum
  mk6 Jetta GLiiiii ...
  Şimdi Fatih kalksa mezarından ne ben onu tanırım ne o beni tanır. Ama İstanbul'u Bizanslılar almış deyip tekrar savaşır .!!
  Taklitler sadece gölge olabilir...

 8. #8
  metinmb407 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  14.01.2013
  Yaş
  30
  Mesajlar
  200
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Bora/Jetta IV :)
  Model
  2004
  Donanım
  Pacific Plus
  Renk
  Okyanus Yeşili
  Durumu
  Yollarda

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  Güzel bilgiler teşekkürler Sercan MKV ten sonrasını alırsak bakarız tekrardan

 9. #9
  FORUM YÖNETİCİSİ srcn09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  12.07.2012
  Yaş
  24
  Mesajlar
  5,340
  Kan Grubu
  AB RH (+)
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta 1.2 TSI 6-Man.
  Model
  2012
  Donanım
  Highline
  Renk
  Derin Siyah
  Durumu
  Mutlu , Mesut
  Lakabı
  Kara Kedi

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  Alıntı HARPAGON Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Sen bulursun bir yolunu. Hem belki agustostaki suprizin budur ))

  Samsung Galaxy Note II cihazindan Tapatalk 2 ile gonderildi.
  Sürpriz VW-Doğuş ile ilgili ama şu anda bir gelişme yok
  2012 VOLKSWAGEN JETTA 1.2 TSI 105 HP 6-MAN.HIGHLINE DERİN SİYAH

 10. #10

  Üyelik tarihi
  29.06.2013
  Mesajlar
  22
  Marka
  volkswagen
  Tipi
  jetta 1.2 tsı
  Model
  2013
  Donanım
  hingline
  Renk
  seker beyazı
  Durumu
  sipariş aşamasında

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  emegine sağlık çok faydalı bir paylaşım olmuş.

 11. #11
  oguzhan620 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  27.08.2013
  Yaş
  36
  Mesajlar
  167

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  Emegine saglik.

  Bir de geri vitese takinca acilan park sensoru goruntusundeki araci Jetta yapmayi anlatabilir misin?


  Sent from my iPhone using Tapatalk

 12. #12
  FORUM YÖNETİCİSİ srcn09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  12.07.2012
  Yaş
  24
  Mesajlar
  5,340
  Kan Grubu
  AB RH (+)
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta 1.2 TSI 6-Man.
  Model
  2012
  Donanım
  Highline
  Renk
  Derin Siyah
  Durumu
  Mutlu , Mesut
  Lakabı
  Kara Kedi

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  Alıntı oguzhan620 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Emegine saglik.

  Bir de geri vitese takinca acilan park sensoru goruntusundeki araci Jetta yapmayi anlatabilir misin?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
  Direk Jetta oluyor mu bilmiyorum bakmak lazım radio menüsü altında coding kısmından oluyordu sanırım net hatırlamıyorum
  2012 VOLKSWAGEN JETTA 1.2 TSI 105 HP 6-MAN.HIGHLINE DERİN SİYAH

 13. #13
  kanser51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01.09.2012
  Yaş
  34
  Mesajlar
  11,413
  Kan Grubu
  A RH (+)
  Marka
  Tofaş
  Tipi
  Şahin
  Model
  1999
  Donanım
  S
  Renk
  Beyaz

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  Alıntı oguzhan620 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Emegine saglik.

  Bir de geri vitese takinca acilan park sensoru goruntusundeki araci Jetta yapmayi anlatabilir misin?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
  Alıntı srcn09 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Direk Jetta oluyor mu bilmiyorum bakmak lazım radio menüsü altında coding kısmından oluyordu sanırım net hatırlamıyorum

  Direk olmuyor nasıl yapıldığını paylaşmıştım; RNS 310/510 RCD 510 OPS Resmi Değiştirme - Vag.com Kodlaması Resimli Anlatım

  Sedan araçlarda Passat resmi çıkıyor... Erkan abinin aracında Golf resmi vardı kodlama ile Passat resmi oldu, kodlamadan sonra reset amak gerekebilir...
  srcn09 Bunu Beğendi.
  "Bir nefes kadar yakın, yıldızlar kadar uzak olmaktır Jetta Aşkı"

  http://kanser51vaguygulamalari.blogspot.com

 14. #14
  oguzhan620 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  27.08.2013
  Yaş
  36
  Mesajlar
  167

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  Serkan kardes tesekkur ederim ben de bir yerde okumustum diyordum forumda iyi aramamisim. Bulamayinca sorayim dedim. Tesekkur ederim


  Sent from my iPhone using Tapatalk
  kanser51 Bunu Beğendi.

 15. #15
  kanser51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01.09.2012
  Yaş
  34
  Mesajlar
  11,413
  Kan Grubu
  A RH (+)
  Marka
  Tofaş
  Tipi
  Şahin
  Model
  1999
  Donanım
  S
  Renk
  Beyaz

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  Ne demek komutanım
  hanguley ve oguzhan620 bunu beğendi.
  "Bir nefes kadar yakın, yıldızlar kadar uzak olmaktır Jetta Aşkı"

  http://kanser51vaguygulamalari.blogspot.com

 16. #16
  onder_ob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  10.10.2013
  Mesajlar
  32
  Marka
  volkswagen
  Tipi
  jetta 1.2 TSİ
  Model
  2012
  Donanım
  Trendline
  Renk
  Gri
  Durumu
  Yollarda

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  Rns 510 hakkındaki bilgiler süperdi elinize sağlık

  GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  JETTA 1.2 TSİ TRENDLİNE GRİ

 17. #17
  EmreBurak05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  27.07.2013
  Yaş
  18
  Mesajlar
  333
  Marka
  Volkswagen Jetta
  Tipi
  1.4 Tsi Comfort Dsg
  Model
  2011
  Donanım
  Comfortline
  Renk
  Füme
  Durumu
  Emrenin esirinde :D
  Lakabı
  _Füme Canavar_

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  Ya ben bişey soracağım

  Sahibinden.com da bakıyorumda,2010-2011 Eski kasa yeni göğüs(Comfortline) jettaların hepsinde RNS 510 veya RCD 510 teyp sistemi var.Bizim arabada niye RNS 310 var anlamadım.
  MK5 CANDIR CAN !!

 18. #18
  taner 34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08.12.2012
  Mesajlar
  1,901
  Kan Grubu
  A RH (+)
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta 1.2 TSI 6-Man.
  Model
  2012
  Donanım
  Comfortline
  Renk
  Şeker Beyazı
  Lakabı
  BeyazKuğu HAKKI

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  Önceki sahibi değiştirmiş olabilir.

 19. #19
  kvcbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  14.02.2013
  Yaş
  42
  Mesajlar
  81
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta 1.6 TDI
  Model
  2012
  Donanım
  Comfortline
  Renk
  Derin siyah

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  Güzel paylaşım, elinize sağlık. RNS 510 alırken LED ekran olup, olmadığını nasıl anlarız?

 20. #20
  Uzaklaştırıldı
  Üyelik tarihi
  19.10.2012
  Yaş
  35
  Mesajlar
  1,400
  Lakabı
  sugar child

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  Üzerindeki etiketinde c sonrası olması ayrıca sağ üst köşede cd çıkarma tuşunun yanındaki tuş yıldız olunca

  GT-I9082 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

 21. #21
  kvcbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  14.02.2013
  Yaş
  42
  Mesajlar
  81
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta 1.6 TDI
  Model
  2012
  Donanım
  Comfortline
  Renk
  Derin siyah

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  Teşekkürler.

 22. #22
  tugrulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  30.10.2013
  Yaş
  32
  Mesajlar
  5,956
  Kan Grubu
  A RH (+)
  Marka
  VOLKSWAGEN
  Tipi
  JETTA 1.2 TSI
  Model
  2013
  Donanım
  HIGHLINE
  Renk
  BEYAZ
  Durumu
  Kafasına göre takılıyor:)
  Lakabı
  fufu

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  arkadaşlar,
  RNS 510 larda H-P-Q versiyonları arasındaki fark nedir ?
  yani P alsam ne olur Q alsam ne olur. bilgisi olan var mıdır ?

 23. #23
  Uzaklaştırıldı
  Üyelik tarihi
  19.10.2012
  Yaş
  35
  Mesajlar
  1,400
  Lakabı
  sugar child

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  c versiyon sonrası led ekrana geçiş üretim zaman olarak değerlendirilir en son versiyon yeni ürün anlamına gelir
  tugrulu Bunu Beğendi.

 24. #24
  MertBey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  19.12.2013
  Mesajlar
  13
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta 1.6 TDI DSG
  Model
  2013
  Donanım
  Highline
  Renk
  Beyaz

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  ALINTIDIR

  C ve D versiyonda gözle görülür bi fark yok F versiyon LCD ekran'a sahip.. 30 gb HDD var Nvigasyon Ve Dvd izleme özellği var TV Yok interface ile sonradan bağlanabilir.. Bluetooth orjinalinde yok Cd changer'a gerek yok cd kullanmıyorsun. Sd kart girişi var cdleride HDd e atıyorsun zaten


  böyle bir açıklama buldum internette ama bu konuda uzmanlaşmış kişiler var forumda yardımcı olacaktır revo nün dediği gibi led olmuş Hdd gelmiş gibi özellikler mevcut oldugu söyleniyor çeşitli kaynaklardanedindiim bilgilere göre yine daha bilgili abiler yardımcı olacaktır aksama doğru.
  İyi forumlar
  tugrulu Bunu Beğendi.

 25. #25
  Uzaklaştırıldı
  Üyelik tarihi
  19.10.2012
  Yaş
  35
  Mesajlar
  1,400
  Lakabı
  sugar child

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  Harddiskler standarttır kapladığı haritaya ve poilere göre size kalan kullanım sd karttan harddiske yükleme yapılırkende görülür

  GT-I9082 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  tugrulu Bunu Beğendi.

 26. #26
  kanser51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01.09.2012
  Yaş
  34
  Mesajlar
  11,413
  Kan Grubu
  A RH (+)
  Marka
  Tofaş
  Tipi
  Şahin
  Model
  1999
  Donanım
  S
  Renk
  Beyaz

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  Alıntı tugrulu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  arkadaşlar,
  RNS 510 larda H-P-Q versiyonları arasındaki fark nedir ?
  yani P alsam ne olur Q alsam ne olur. bilgisi olan var mıdır ?
  Abi kabaca olacak ama Doğan SL ile SLX arasındaki 7 fark gibi İşin şakası her iki versiyonda alınabilir gözle görünür farkı yok...
  Ghost^^ ve tugrulu bunu beğendi.
  "Bir nefes kadar yakın, yıldızlar kadar uzak olmaktır Jetta Aşkı"

  http://kanser51vaguygulamalari.blogspot.com

 27. #27
  Ghost^^ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  19.12.2012
  Mesajlar
  6,096
  Kan Grubu
  0 RH (+)
  Marka
  SEAT
  Tipi
  LEON FR
  Model
  2014
  Donanım
  FR PLUS
  Renk
  Beyaz
  Durumu
  Keyfi Yolunda

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  SüperLüxeXtra olmasında fayda var
  tugrulu Bunu Beğendi.

  Mk5 Volkswagen Jetta 1.4 TSI 170 Ps Man.Comfortline Platinuum Gri
  EcuFast

 28. #28
  tugrulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  30.10.2013
  Yaş
  32
  Mesajlar
  5,956
  Kan Grubu
  A RH (+)
  Marka
  VOLKSWAGEN
  Tipi
  JETTA 1.2 TSI
  Model
  2013
  Donanım
  HIGHLINE
  Renk
  BEYAZ
  Durumu
  Kafasına göre takılıyor:)
  Lakabı
  fufu

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  Anlamadığım sey neden aralarında fiyat farkı var.
  Ben aralarında bir fark diye düşünüyordum. Hız ile alakası olabilir mi


  iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

 29. #29
  recaikoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  07.01.2014
  Mesajlar
  962
  Kan Grubu
  0 RH (+)
  Marka
  volkswagen
  Tipi
  1.4 tsı
  Model
  2013
  Donanım
  higline
  Renk
  şeker beyaz
  Durumu
  ecufast :)

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  Şimdi benim araçta navigasyon yok. Teypin üzerinde telefon tuşu var,sesi kapatıyor. Navigasyon ve Bluetooth nasıl ve kime yükleteceğiz..


  JETTAlk. dan iPhone ile gönderildi.

 30. #30
  tugrulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  30.10.2013
  Yaş
  32
  Mesajlar
  5,956
  Kan Grubu
  A RH (+)
  Marka
  VOLKSWAGEN
  Tipi
  JETTA 1.2 TSI
  Model
  2013
  Donanım
  HIGHLINE
  Renk
  BEYAZ
  Durumu
  Kafasına göre takılıyor:)
  Lakabı
  fufu

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  Alıntı recaikoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Şimdi benim araçta navigasyon yok. Teypin üzerinde telefon tuşu var,sesi kapatıyor. Navigasyon ve Bluetooth nasıl ve kime yükleteceğiz..


  JETTAlk. dan iPhone ile gönderildi.
  Sizin araçtaki RNS 510 yerine RCD 510 olmasın..

  RCD 510 da navigasyon özelliği yok. Phone düğmesi var ama sesi kapatır. Ama Bluetooth kit takarsaniZ telefon özelliğini kullanırsınız.  iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

 31. #31
  recaikoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  07.01.2014
  Mesajlar
  962
  Kan Grubu
  0 RH (+)
  Marka
  volkswagen
  Tipi
  1.4 tsı
  Model
  2013
  Donanım
  higline
  Renk
  şeker beyaz
  Durumu
  ecufast :)

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  Alıntı tugrulu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Sizin araçtaki RNS 510 yerine RCD 510 olmasın..

  RCD 510 da navigasyon özelliği yok. Phone düğmesi var ama sesi kapatır. Ama Bluetooth kit takarsaniZ telefon özelliğini kullanırsınız.  iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
  Yarın kullanma kılavuzuna bakarım kodu neymiş diye rcd alt model oluyor demekki. Navigasyon takılmıyorsa telefon kitine de gerek yok o zaman vw. Sitesinde rcd 510 diyor standardı demekki navigasyon yok. Geçmiş olsun bana  JETTAlk. dan iPhone ile gönderildi.

 32. #32
  Kayra67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08.11.2013
  Mesajlar
  4,522
  Kan Grubu
  0 RH (+)
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta 1.4 TSI
  Model
  2012
  Donanım
  Comfortline
  Renk
  Reflex Gümüş
  Durumu
  Değişim Başladı :)
  Lakabı
  Aslan

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  Rns zaten hiç birinde yok özel istek yada sonradan takilyor degistirebilirsiniz bütçeniz musaitse

  HTC Wildfire cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

 33. #33
  AtillaDinç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  21.01.2013
  Yaş
  46
  Mesajlar
  108
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta 1.2 TSİ
  Model
  2011
  Donanım
  Trendline
  Renk
  refleks gümüş
  Durumu
  Garajda&Yollarda

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  Güzel bir paylaşım. RCD 510 için de böyle bir paylaşım olursa iyi olur diye düşünüyorum.

  GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

 34. #34
  pozx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  22.01.2014
  Mesajlar
  11
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta
  Model
  2010
  Donanım
  Comfortline
  Renk
  Siyah
  Durumu
  Yollarda
  Lakabı
  Kara Fatma

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  Merhaba Arkadaşlar,
  Benim aldığım araçtada ( 2010 yeni göğüs jetta 1.4 - 122hp ) RNS 510 var, aracı aldığım kişinin söylemesine göre rns 510 fabrika çıkışlıymış ancak benim direksiyonda da telefon tuşları çalışmıyor, fabrika çıkışı taktırırken bluethooht kiti takılmamış herhalde isteğe bağlı olarak...

  Bense RNS 510 lar fabrika çıkışlıysa bltht kiti vardır ve telefon özelliği çalışıyordur diye düşünmüştüm, yanlış düşünmüşüm herhalde, ancak RNS nin kullanma kılavuzu var ve premium araç kiti gibi şeyler yazıyor kitabında.

  Birde benim rns 510 da sistem detaylarını göremiyorum, setup tuşuna uzunca basık tutmama rağmen harita yada sistem detayları ekrana gelmiyor, bunu nasıl yapacağım konusunda biri bana yardımcı olursa çok sevirim.

  Birde RNS 510 firmware in en güncel versiyonu olan 4120 yi bir dvd ye çektim ancak bu işlemi nasılk yapacağıma dari bir bilgim yok, yardım lütfen.
  Ek olarak;
  Birde RNS 510 navigasyon haritasının son sürümü olan 8049 u bir dvd ye çektim bunuda nasıl yapacağıma dari bir bilgim yok

  bana bilen birileri yardımcı olsun lütfen...

 35. #35

  Üyelik tarihi
  01.11.2013
  Mesajlar
  350
  Marka
  vw
  Tipi
  jetta mk6
  Model
  2013
  Donanım
  comfortline dsg
  Renk
  beyaz

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  arkadaşlar 2011 golf highline aracımın üzerindeki rns 510'u yeni aldığım jetta 2013 mk6 ya taktık.kodlamayı yaptık 37 navigasyondan biye7 bit 7 yi yani BAP protokolünü açtık.sonra reset te attık, ama rns 510'daki pusula ve yönlendirme bilgileri MFA ekrana gelmiyor. çözemedik. yardımcı olursanız seviniriz.nerede hata yapıyoruz anlamadık??

 36. #36
  FORUM YÖNETİCİSİ srcn09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  12.07.2012
  Yaş
  24
  Mesajlar
  5,340
  Kan Grubu
  AB RH (+)
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta 1.2 TSI 6-Man.
  Model
  2012
  Donanım
  Highline
  Renk
  Derin Siyah
  Durumu
  Mutlu , Mesut
  Lakabı
  Kara Kedi

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  Alıntı ufuk810 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  arkadaşlar 2011 golf highline aracımın üzerindeki rns 510'u yeni aldığım jetta 2013 mk6 ya taktık.kodlamayı yaptık 37 navigasyondan biye7 bit 7 yi yani BAP protokolünü açtık.sonra reset te attık, ama rns 510'daki pusula ve yönlendirme bilgileri MFA ekrana gelmiyor. çözemedik. yardımcı olursanız seviniriz.nerede hata yapıyoruz anlamadık??
  Pusulu dışında ses bilgileri gözüküyor mu ?
  ufuk810 Bunu Beğendi.
  2012 VOLKSWAGEN JETTA 1.2 TSI 105 HP 6-MAN.HIGHLINE DERİN SİYAH

 37. #37

  Üyelik tarihi
  01.11.2013
  Mesajlar
  350
  Marka
  vw
  Tipi
  jetta mk6
  Model
  2013
  Donanım
  comfortline dsg
  Renk
  beyaz

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  Alıntı srcn09 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Pusulu dışında ses bilgileri gözüküyor mu ?
  Instal listten 37 numaraya tik koymamisiz.sorun duzeldi

  GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  srcn09 Bunu Beğendi.

 38. #38
  FORUM YÖNETİCİSİ srcn09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  12.07.2012
  Yaş
  24
  Mesajlar
  5,340
  Kan Grubu
  AB RH (+)
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta 1.2 TSI 6-Man.
  Model
  2012
  Donanım
  Highline
  Renk
  Derin Siyah
  Durumu
  Mutlu , Mesut
  Lakabı
  Kara Kedi

  Cevap: RNS 510 Teknik Detaylar

  Alıntı ufuk810 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Instal listten 37 numaraya tik koymamisiz.sorun duzeldi

  GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  SOrun düzelmesine sevindim
  ufuk810 Bunu Beğendi.
  2012 VOLKSWAGEN JETTA 1.2 TSI 105 HP 6-MAN.HIGHLINE DERİN SİYAH

 39. #39
  feliximperivm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  24.04.2013
  Yaş
  34
  Mesajlar
  472
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta 1.4 TSI 122 HP
  Model
  2012
  Donanım
  Comfortline
  Renk
  Derin Siyah
  Durumu
  Yollarda....
  Lakabı
  Black Panther
  Arkadaslar bu rns ile ilgili birsey soracagim.geri vitese takinca ops ekrani geliyor ve radyo ses kapaniyor sonra normale donunce radyo ses otomatik devreye girmiyor..ops ekranini kapatip radyo tusuna basmam ve sesi acmam gerekiyor...otomatik radyonun devreye girmesi icin ne yapmamiz gerekli?

 40. #40

  Üyelik tarihi
  01.11.2013
  Mesajlar
  350
  Marka
  vw
  Tipi
  jetta mk6
  Model
  2013
  Donanım
  comfortline dsg
  Renk
  beyaz
  Alıntı feliximperivm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Arkadaslar bu rns ile ilgili birsey soracagim.geri vitese takinca ops ekrani geliyor ve radyo ses kapaniyor sonra normale donunce radyo ses otomatik devreye girmiyor..ops ekranini kapatip radyo tusuna basmam ve sesi acmam gerekiyor...otomatik radyonun devreye girmesi icin ne yapmamiz gerekli?
  PDC ayarını en güvenliye ayarlamışınız.ayrıca 20km/s ye ulaşınca ekran normal görüntüsünü kazanır.aynı geri vitese taktığınızda aynanın normal pozisyonuna dönmesi gibi.


  iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
  feliximperivm Bunu Beğendi.

 41. #41
  feliximperivm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  24.04.2013
  Yaş
  34
  Mesajlar
  472
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta 1.4 TSI 122 HP
  Model
  2012
  Donanım
  Comfortline
  Renk
  Derin Siyah
  Durumu
  Yollarda....
  Lakabı
  Black Panther
  Tskler dostum...
  ufuk810 Bunu Beğendi.

 42. #42

  Üyelik tarihi
  01.11.2013
  Mesajlar
  350
  Marka
  vw
  Tipi
  jetta mk6
  Model
  2013
  Donanım
  comfortline dsg
  Renk
  beyaz
  Rns510 daki hız limitini açma kaldırma nereden oluyordu arkadaslar


  Sent from my iPad using Tapatalk

 43. #43

  Üyelik tarihi
  01.11.2013
  Mesajlar
  350
  Marka
  vw
  Tipi
  jetta mk6
  Model
  2013
  Donanım
  comfortline dsg
  Renk
  beyaz
  Alıntı ufuk810 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Rns510 daki hız limitini açma kaldırma nereden oluyordu arkadaslar


  Sent from my iPad using Tapatalk
  Vag.com bir arkadaşa verdim bakamıyorum.vag ilemi yapılıyordu


  Sent from my iPad using Tapatalk

 44. #44

  Üyelik tarihi
  02.06.2016
  Mesajlar
  1
  benim aracta takili olan canbus 'un seri numarasi 1K0907530AD ve ebay daki ayni numarali cihazlarin üretim tarihi 2009 2010. uyup uymadgindan emin değilim. Cift harfle bitmesinin mantigi yada özelliği nedir acaba. arac 2010 model touran.

 45. #45

  Üyelik tarihi
  20.08.2016
  Mesajlar
  10
  Kan Grubu
  A RH (+)
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta 1.2 TSI
  Model
  2013
  Donanım
  GLİ
  Renk
  Beyaz
  Durumu
  Yollarda ;)
  Lakabı
  Jeyci
  Arkadaşlar RNS 510 u olupta DVD klip yaratabilen var mı ?

 46. #46
  FORUM YÖNETİCİSİ
  Üyelik tarihi
  04.12.2012
  Yaş
  51
  Mesajlar
  742
  Kan Grubu
  A RH (+)
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta 1,2 TSI
  Model
  2012
  Donanım
  Comfortline
  Renk
  Şeker Beyazı
  Durumu
  her zaman tertemiz
  DVD formatında yavaş hızda yazdırın

 47. #47
  FORUM YÖNETİCİSİ
  Üyelik tarihi
  04.12.2012
  Yaş
  51
  Mesajlar
  742
  Kan Grubu
  A RH (+)
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta 1,2 TSI
  Model
  2012
  Donanım
  Comfortline
  Renk
  Şeker Beyazı
  Durumu
  her zaman tertemiz
  Bu arada nasıl müzik kliplerimi RNS 510'da izlerim sorusunu soranlar için, VSO Convert to DVD gibi bir programla arşivinizde olan kliplerinizi DVD'ye çevirebilirsiniz. Böylece her bir klip DVD'de bir PART oluşturur ve isterseniz DVD menüsünden isterseniz FORWARD düğmesine basarak kliplerinizden istediğinizi izleyebilirsiniz.


  RNS 510'da MPG, AVI, DIVX izleyemezsiniz, ancak bu formatları aynı programla DVD'ye dönüştürüp izleyebilirsiniz.
  ata94, jetta2016comfort ve HARPAGON Bunu beğendi.

 48. #48

  Üyelik tarihi
  20.08.2016
  Mesajlar
  10
  Kan Grubu
  A RH (+)
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta 1.2 TSI
  Model
  2013
  Donanım
  GLİ
  Renk
  Beyaz
  Durumu
  Yollarda ;)
  Lakabı
  Jeyci
  Alıntı beetle65 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bu arada nasıl müzik kliplerimi RNS 510'da izlerim sorusunu soranlar için, VSO Convert to DVD gibi bir programla arşivinizde olan kliplerinizi DVD'ye çevirebilirsiniz. Böylece her bir klip DVD'de bir PART oluşturur ve isterseniz DVD menüsünden isterseniz FORWARD düğmesine basarak kliplerinizden istediğinizi izleyebilirsiniz.


  RNS 510'da MPG, AVI, DIVX izleyemezsiniz, ancak bu formatları aynı programla DVD'ye dönüştürüp izleyebilirsiniz.
  VSO Converter ile çeviri yaptım VIDEO TS formatlarına dönüştürdü ve yazdırmama rağmen dvd yi kabul etmedi.
  Codec ler ile ilgili ya da çeviri programından ayarlarını değiştirmem gerek bir yer mi var ?

 49. #49
  FORUM YÖNETİCİSİ
  Üyelik tarihi
  04.12.2012
  Yaş
  51
  Mesajlar
  742
  Kan Grubu
  A RH (+)
  Marka
  Volkswagen
  Tipi
  Jetta 1,2 TSI
  Model
  2012
  Donanım
  Comfortline
  Renk
  Şeker Beyazı
  Durumu
  her zaman tertemiz
  Sizdeki sorun nereden kaynaklanıyor bilmiyorum ama ben Freemake Video Converter adlı bir programla tüm uzantıları DVD formatına çeviriyorum. Sonrasında da DVD ye yazdırıyorum. Bu güne kadar bir sıkıntı yaşamadım

 50. #50

  Üyelik tarihi
  07.01.2015
  Mesajlar
  76
  DVD kaydederken 4 hızdan fazla hızda kayıt yapmayın okumaz

  GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 460
  Son Konu: 06.11.2016, 14:19
 2. Cevaplar: 1
  Son Konu: 10.07.2013, 14:06
 3. Cevaplar: 22
  Son Konu: 10.05.2013, 17:23
 4. RNS310-RNS315 Detaylar
  By srcn09 in forum RNS310
  Cevaplar: 20
  Son Konu: 27.12.2012, 23:03

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Yandex.Metrica
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209