Reklam

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kaza yaptim arkadaşlar

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Kaza yaptim arkadaşlar

Merhaba arkadaşlar dun gece yolculuğunda sabaha karşı otobanda bir anlık dalgınlık sol refüre sürttürdüm arabayi. Merak ettiğim kasko ile yaptırmak mi yoksa dişaridan yaptırmak mi. Bu kaza icin kapi camurluk degismez diye düşünüyorum. Tercubeleriniz ile yorumlarınizi bekliyorum arkadaşlar.

Yorum yap

çamurluklarda değişime gerek olmaz, ama malzemenin kalınlığı gereği bazen arkadan çekiçleyerek düzelmediğini söylüyorlar, boyanın kazınarak çektirme yapılması gerekiyormuş
      ( kapıları düzeltirler ama çamurluklarda sert köşeli ezilmeler var ise çektirme yapıyor wv servisler )

dışarıda sizin isteğiniz doğrultusunda yapılacağı için arkadan çekiçle/kaldıraçla düzeltme ile yaptırabilirsiniz. ( uygulmanın şekline göre boya hasar alıyor böyle yaptırınca)
      boya zarar görecektir ama pasta cila uygulaması ile atlatabilirsiniz (Araç beyaz olduğu için rötüş boyası da kaldırır çok sıkıntı olmaz)

- benim tavsiyem boyada "sürtme boyunca" çatlak olma durumuna karşı metale ulaşana kadar kazınıp daha sonra boyamayı göze alarak, düzeltmenin o şekilde yapılması, düzeltme işlemi bitince nizami olarak güzelce boyanması,
      beyaz olduğu için fark olmayacaktır, aracın fotoğraflarını saklarsanız satarken de problem çıkmaz diye düşünüyorum.

geçmiş olsun, bariyerlere sürtmek sıkıntı değilde bariyerin araca takılması halinde olayın rengi çok değişiyor, ucuz atlatmışsınız. kazasız belasız günler diliyorum.

Yorum yap

Geçmiş olsun, İşlem yoğun servislere giderseniz, çektirme dahi yapmadan çekiçle çıkıntıları bastırıp üzerine macunu dayayıp değiştirmeden yapabilirler, yada bununla bile uğraşmayıp direkt olarak kapınızı çamurluğunuzu değiştirirler, Bu yüzden kaskonuz sorun çıkartmıyorsa sanayide güzel bi ustanız varsa aracınızı oraya yaptırmanız sizin için çok daha iyi olacaktır. Her halükarda bu işlemin bi kaydı olacaktır, o yüzden bence kaskonuzdan yaptırın derim çünkü maliyeti de yüksek çıkacaktır.
        2015 5N Volkswagen/Tiguan 1.4 BLUEMOTİON 150 TSI 6 DSG Lounge Beyaz

Yorum yap

arkadaşlar cevaplar için tşkler . geç oldu kusura bakmayın. yapılan işlemler çamurluk değişti diğer kısımlar rütüşla kurtarıldı şuan orjinal oldu.

Yorum yap

Reklam

Collapse
          Hazırlanıyor...
          X