Reklam

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2015 1.6 tdi sorun

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 2015 1.6 tdi sorun

Herkese iyi aksamlar oncelıkle. Aracım 73000 kmde jetta dizel modelıdır. Aracıma yazılım attıktan sonra yay seklınde olan sarı ısık(heralde egr arıza ısıgıymıs)dusuk devır,sehır ıcınde kullanımda yanmaya basladı. Yandıgı zaman turbo devreye girmiyor. Kontagı kapatıp actıgımda duzelıyor. Bu sorunu uc dort kez yapınca motor arıza ısıgı verıyor ve bılgısayara baglamadan sorun giderilmiyor. Araç hep vw yetkılı servıste bakımları yapıldı. Bu sorun ıcın uc kez servıse gittim anlık sensor okumamıs dediler yolladılar. Sonra teste soktular. Bir gün kaldı. Herhangi sorunu yoktur dediler,yuksek devirde kullanın arabayı diyorlar(2,5 devir altıda kullanmıyorum)hep boyle geçti. Isık gene yaktı ve servise gittim uzun yol testı felan yaptılar. Bilgisayara bagladılar ve iki gün sonra turbo arızalı dediler. Bugun aradım turboyu soktuk ama arızalı degılmıs dıyorlar. Almanyaya mesaj atmıslar cevap beklıyorlarmıs. Yarın yanı cuma gunu besıncı gun olacak ve daha arıza tespıt edilemedi. Ben arabasız kalarak hem magdur oldum hemde bes gunde daha sorun bellı olmadı. Ve ben aramasam arayacakları yok. Bes gün boyunca ben aradım hep. Sadece bıkez aradıkar. Tekrar teste cıkacagız yakıt kalmadı alalımmı onayınız lazım dıye. Haklarım nelerdir vw araba vermesi gerekirmi bukadar uzun surede arızayı daha tespıt edemediler. Yardımcı olursanız cok sevinirim
    Konu hsndndr tarafından (https://www.jettaturkiye.com/member/5970-hsndndr Saat 14-02-19, 22:07 ) değiştirilmiştir.

Öncelikle geçmiş olsun umarım sorununuz çözülmüştür..
    Araç garanti kapsamında ve herhangi bir arıza durumunda serviste kalması gerekirse müşteriye araç veriyorlar diye biliyorum..

Yorum yap

egr arızalı olabilir keşke egr baksalarmış benimde aynı sorun oldu egr değiştirdim kurtuldum. ama benim arac 2012 farklı olabilir 3 -4 yılda egr bozulurmu oada ayrı bir konu

Yorum yap

Reklam

Collapse
      Hazırlanıyor...
      X