Reklam

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kaloriferi açınca gelen benzin kokusu....

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Kaloriferi açınca gelen benzin kokusu....

Merhabalar, yakın bir zamanda 2014 trendline 1.2 jetta sahibi oldum. Aracı ilk aldığımda içeriye ciddi şekilde benzin kokusu alıyordu. Bakımlarını yaptırdım, hava filtresini değiştirince koku ciddi oranda azaldı. Fakat araç rölantide çalışırken içeri hala benzin kokusu alıyor. Motor ısındıktan sonra bile, örneğin ışıkta beklerken yine koku geliyor. Aynı durumla karşılaşan var mı? Ne önerirsiniz?

Limonata Nickli öğeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, yakın bir zamanda 2014 trendline 1.2 jetta sahibi oldum. Aracı ilk aldığımda içeriye ciddi şekilde benzin kokusu alıyordu. Bakımlarını yaptırdım, hava filtresini değiştirince koku ciddi oranda azaldı. Fakat araç rölantide çalışırken içeri hala benzin kokusu alıyor. Motor ısındıktan sonra bile, örneğin ışıkta beklerken yine koku geliyor. Aynı durumla karşılaşan var mı? Ne önerirsiniz?
    Jettaların kronik valf adı verilen parçanın ucu sıcak yağ buharından dolayı zamanla kırılıyor.Kırılınca da yerinden çıkıyor. O yüzden koku yapar. Hava filtre kutusundan motorun sağında turuncu fişlerin olduğu yere giden hortumun ucundadır. Sarkan bir hortum var mı bak, görürsün. Servisten plastik valfi al, hortumun ucuna tak ve motordaki yerine tuttur.

Gümüş Paşa

Yorum yap

Aynı sorunu bende yaşadım. valfi değiştirince sorun çözüldü. Servise alternatif olarak internette daha uygun fiyata satılıyor.
      https://urun.n11.com/oem-yedek-parca...5-b-P250243557
      Konu m3004 tarafından (https://www.jettaturkiye.com/member/7012-m3004 Saat 02-04-19, 07:11 ) değiştirilmiştir.

Yorum yap

Arkadaşlar, çok teşekkür ederim. Dedikleriniz tamamen çıktı, valf kırılmış. Yeni bir valf alıp değiştirdim, kırılan parça içerde kalmıştı, haliyle bi ustaya gitmek zorunda kaldım. Orijinal parça da yoktu, yan sanayi bi parça taktırdım. O da hiç sağlıklı değil, kırılmasını beklemeden orjinaliyle kendim değiştiririm inşaallah. Önemli olan meselenin ne olduğunu öğrenmekti, onu da siz söylediniz. Tekrar sağolun.

Yorum yap

Reklam

Collapse
        Hazırlanıyor...
        X