Reklam

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

scirocco

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• scirocco

Herkese iyi günler,
    1 hafta 2013 model manuel 160 hp scirocco aldım. araç 69.400 km de. herkes bu araçta piston kırıyor diyor. korkudan aracı garajdan çıkartamıyorum. bu konu hakkında görüşlerinizi yazabilir misiniz?
    cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba, hayırlı olsun. Aracınızı yetkili servise gösterin ayrıca özel bir VW servisine gösterin health check yapılsın. Özel VW servisinde daha iyi incelerler aracınızı. Benim aracım 2009 model scirooco, yeni aldığımda yetkili servise göstermiştim, aynı soru benim de aklımdaydı. Yetkili servisin söylediğine göre 80-120 bin km den önce bu sorun oluyormuş ve genellikle 2012 model araçlarda bu sorunu görmüşler. Sizin aracınızda böyle bir sorunun olacağını sanmam. Zaten motor hacmi küçük olduğundan turboyu dinlendirmeden sürekli son gaz kullanılacak bir araç değil. Ancak düşük devirde kullanıldığında da turboda sorun olduğunu söyledi yetkili servis. Bu yüzden içim rahat bir şekilde aracı sıkıştırabileceğimi söylemişlerdi. 3000-4000 devir üzeri ile 30-40 dk boyunda gitmiyorsanız bir sorun olacağını sanmıyorum, kısacası normal araç gibi kullanın zaten performansı yeterli olacaktır. İyi bir özel VW servisi bulun kendinize, kafanızdaki her soruyu cevaplayacaktır.

Yorum yap

Reklam

Collapse
    Hazırlanıyor...
    X