Reklam

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Lastik Hava Basıncınız Kaç PSI

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

1.2 için en azından benimkisi; İki kişi ve yarım bagaj 29 psi, 5 kişi ve dolu bagaj 33 psi, servisin önerdiği ve ayarladığı rakamlar...

Yorum yap

Cihan Şafak Güneş Nickli öğeden Alıntı Mesajı göster
      Selamlar , Lastiklere Nitrojen bastırmak ne kadar oluyor fiyat bilgisi olan var mı?
      35 45 tlcivarında
      'Pahalı araba yoktur,fakir şöförler vardır' atasözünü bularak avunmaktayım...

Yorum yap

Herzaman32 psi

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
        JETTAN YOKSA BENI ANLAYAMASSIN EVLAT DUR DAHA YAPACAK COK İŞİMİZ VAR

:deal::us::sofeer::sofeer::sofeer::bye:

Yorum yap

aracım 2012 1,2 tsi, 225 45 17 Michelin crossclimate plus 4 lastık 32psi

Yorum yap

205 55 16
            Yaz:29
            Kış:30 (Kış lastiği)
            Uzun Yol:33 (Isınıp genleştiği için)

Yorum yap

1.2 tsi bluemotion depo kapağında 35 yazıyor 35 basıyorum. Konfor için 30 diyor ama yakıt tüketimi yükselir diyor zorluyor arabayı yumuşak olsa da. Tam yüklüyken ön 35 arka 42 diyor.

Yorum yap

teşekkürler.

Yorum yap

Teşekkürler

Yorum yap

lastiğin ölçüsüne göre basmakta fayda var,benim accente ben şahsen 34 bar basıyorum ön arka,bizim eski jettaya da 32 basılıyordu mesela.

Yorum yap

Arkadaslar lastiklerinizde hava kullaniyorsaniz basınçlarını yol yapmadan yani lastik isinmadan daha dogrusu lastigin icindeki hava ısınmadan kontrol edin zira akaryakit istasyonuna gitmek icin mesafe kat etmisseniz pompadaki basinc sizi yaniltabilir, siz 32 psi olarak yola cikarsaniz yolda o basınç 40psi dahi olabilir ve lastigin basincini dusururseniz aracınızın lastigi soğuduğunda sönük bi hal alabilir yaz ve kış hava şartlarına göre basınç kesinlikle degisiklik gösterir kontrol etmek-ettirmek gereklidir.
                      Azot(nitrojen) ısı farkliliklarina fazla duyarlı degildir yani yaz kış hemen hemen aynı kalır.
                      Lakin bildigimiz sıradan lastikcilerin hicbiri lastiklerimize, uçaklarda yada formula araclarindaki gibi azot basamaz oyle bi teknolojik yatırımı kimse yapmaz.
                      Normal sartlar altında basilan havanın zaten %78 i azot geriye kalan %21 oksijen %1asal gazlar (karisik).
                      Basimiza bela olacak 21 lik kisimdir. Lastikcide basilan azot ile hava arasinda pek bi fark yoktur yani siz azot bastirsanizda lastigin icerisinde oksijen ve dogal olarak da nem olacaktir bunlarda basinc degisimine yol açacaktır ama hava kadar degisken olmayacaktır. Vs.vs

Yorum yap

Basınçların ağırlık dengesi ile süspansiyon sistemi ile direkt ilgisi var. fFabbrika verilerinin dışına çıkmayı mantıklı bulmuyorum.

Arac ufak mı büyük mü , Bagaj kaç kilo , Kaç Kg araç diye değişir hep... O yüzden Aracın üstünde (kapakta) ne yazıyorsa ondan şaşılmamalı!!!

32 Basıp geçmeyin, Aracınıza doğru basınç kapakta yazar...

Yorum yap

https://youtu.be/HfFoTZoe994
                          Bu videoda en doğrusu var.
                          'Pahalı araba yoktur,fakir şöförler vardır' atasözünü bularak avunmaktayım...

Yorum yap

34 yapıyorum ben fazla mı sizce?

Yorum yap

speedy06 Nickli öğeden Alıntı Mesajı göster
                              34 yapıyorum ben fazla mı sizce?
                              2015 1.2 TSI BMT benim araç. Bagaj kapağında 35 yazdığı için ben 35 psi yapıyorum

Yorum yap

Reklam

Collapse
                              Hazırlanıyor...
                              X