Reklam

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

kapı kilidi donma sorunu

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• kapı kilidi donma sorunu

Arkadaşlar merhaba, 2013 jetta comfortline aracımın sürücü kapısı sürekli olarak donuyor,diğer kapılar açılıyor ancak sürücü kapısı açılmıyor fitillerden vs. değil kilit donuyor üstelik aşırı soğuk olmasa bile donuyor ancak kapalı bir otoparka gidip aracı bekletiyorum öyle düzeliyor. Bu sorunu yaşayan var mı çözüm önerileriniz nedir?

kapı kilidinden değilde, kilit içindeki mekanizmadan büyük ihtimalle. ( hiç faydalı birşey söylemedim biliyorum kusura bakmayın)
    mekanik aksamın özelliğini bilen üyelerimiz daha faydalı önerilerde bulunacaktır. duruma göre wd40 duruma göre silikon sprey işe yarıyor sorununuz basit bir mekanik sıkışma ise.
    kilitlenen kısmı görebiliyorsanız birbirine sıkı geçme parçalarsa wd40 işe yarar gibime geliyor.

Yorum yap

evet jetta larda kronik problem olduğunu söylediler,kilit mekanizmasının yalıtımı olmadığı için içine su alıyor ve donuyor biraz zorlarsanda içinde bulunan motoru bozuyor.Yetkili servis tabi ki kutuyu komple değiştirme yoluna giderek 1200 tl hesap çıkardı,ankara ivedikte anahtarcı murat var tavsiye üzerine gittim gördüm ki işini bilen adam 200 tl ye çözdü işimi.

Yorum yap

Böyle durumlarda kilit içerisindeki büyük motorun kömürleri kurum bağlıyor ve motor gücünü kaybediyor.temizleyince eski haline geliyor.Ben üç kapıyı bu şekilde temizledim.şimdi.Sorunsuz çalışıyor.Mk5 jettalarda kapı kilidinin içi sökülüyor mk6 da sökülmüyor diye biliyorum.Genelde yan sanayi ürünlerle değiştiriliyor..

Yorum yap

Reklam

Collapse
        Hazırlanıyor...
        X