Reklam

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

BİLGİLENDİRME! Jetta MK6 Koltuk Gıcırtıları Hakkında Servis Aksiyomu

Collapse
Bu konu sabit bir konudur.
X
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Ynt: BİLGİLENDİRME! Jetta MK6 Koltuk Gıcırtıları Hakkında Servis Aksiyomu

Geçmiş olsun Sercan, Sonay amcanın sitem etmesi de doğal
    "Bir nefes kadar yakın, yıldızlar kadar uzak olmaktır Jetta Aşkı"[B][I]

Yorum yap

anladığım kadarıyla malesef bu ses olayı kronik bir durum. bende de aynı sıkıntı var daha 5 aylık araç. bendeki ses vites kutusuyla yan kolduğun birleştiği yerden geliyor. bayada bir gıcırdıyor açıkçası. ilk uzun yolda fark ettim kaza yapıyodum nerdeyse sesi bulucam diye. buluncada elimin altında selpak paketi geçti o an ve arasına sıkıştırdım. %80 90 oranında kesti sesi servise gidene kadar bi nevi by-pass yaptım oraya. bide solunmdan çok ince bi zırıltı geliyor onu daha bulamadım. kapıdanmı, pedaldanmı çözemedim. bakıma gidince sanırım bakımdan çok bunlarla uğraşıcaklar.

Yorum yap

Bence zamanınız varsa götürün bir an önce icabına baksınlar...

Yorum yap

Sürücü ve yolcu koltuğu bağlanti civatalari değişimi

Arkadaslar bu gun aydoganlara gittim calismayan far yikamalri halletmek icin. Sigortasi patlamis sikinti cozuldu. Ama benim aracta koltuk civatalrinin degisim guncellemesi gelmis. Koltugu surgu kismina baglayan civatalar degisecekmis parcalarin siparisi verildi geldigi zaman arayacaklar. Sure olarak yarim gun suruyormus montaj islemi.

Sent from my GT-I8530
          1.2 TSI Higline Platinum Gri Namı Değer KARETTA

Yorum yap

Cevap: Sürücü ve yolcu koltuğu bağlanti civatalari değişimi

Rutin bir işlem yarım gün hasret kalacaksın

Yorum yap

Re: Sürücü ve yolcu koltuğu bağlanti civatalari değişimi

Serkanim zatwn ben isteyken yapicaklari icin sorun yok :-)

Sent from my GT-I8530
              1.2 TSI Higline Platinum Gri Namı Değer KARETTA

Yorum yap

Arkadaslar on ve arka koltuklara otururken veya kalkarken gicir gicir ses geliyo artik civatalardanmi yaylardan nerden geliyo acaba illaki servisemi gitmek lazim

Yorum yap

Aynen bugun bende farkettim sürücü koltugunun sol tarafından ayar yerlerinin oradan geliyor ses
                  sigpic

Yorum yap

Bizim arabaları Meksikalılar sıcağa göre yapmış sıcak havalarda hele yazın arabanın hiç bir yerinden ses gelmiyor.
                    'Pahalı araba yoktur,fakir şöförler vardır' atasözünü bularak avunmaktayım...

Yorum yap

Bende yazin gelmeye basladi ses

Yorum yap

kanser51 Nickli öğeden Alıntı Mesajı göster
                        [quote author=Ersin Aksoy link=topic=563.msg9077#msg9077 date=1350563791]
                        [quote author=Gokhan43 link=topic=563.msg9003#msg9003 date=1350552929]
                        Ön iki koltuktan gelen, özellikle bozuk yollarda ve sessiz ortamda duyulan ve çok rahatsız eden gıcırtıların sebebi civatalardan kaynaklanmaktadır.

Geçen hafta AVEK'te bakıma giren 2011 Jetta MK6'nın ön iki koltuğuna ait tüm civatalar değişmiş olup, gıcırtı ve ses konusundaki problem çözülmüştür.

Servis elemanının verdiği bilgiye göre de, bu bir servis aksiyomudur.Yani talimat sonucu tüm civatalar değişmektedir.

Bilgilerinize.. :bigstar:
                        Böyle bir durumda tüm araçların servise çağırılması ve bu civataların değişmesi gerekmiyor mu?
                        [/quote]

Ersin abi bazen bu gibi sorunlar için geri çağırım olmuyor, araç bakıma geldiğinde araç sahibine bilgi verilerek rutin bir işlem gibi yapılıyor ya da müşteri bu şikayetle geldiği için direk işlem yapılıyor....[/QUOTE]

Yorum yap

kanser51 Nickli öğeden Alıntı Mesajı göster
                          [quote author=Ersin Aksoy link=topic=563.msg9077#msg9077 date=1350563791]
                          [quote author=Gokhan43 link=topic=563.msg9003#msg9003 date=1350552929]
                          Ön iki koltuktan gelen, özellikle bozuk yollarda ve sessiz ortamda duyulan ve çok rahatsız eden gıcırtıların sebebi civatalardan kaynaklanmaktadır.

Geçen hafta AVEK'te bakıma giren 2011 Jetta MK6'nın ön iki koltuğuna ait tüm civatalar değişmiş olup, gıcırtı ve ses konusundaki problem çözülmüştür.

Servis elemanının verdiği bilgiye göre de, bu bir servis aksiyomudur.Yani talimat sonucu tüm civatalar değişmektedir.

Bilgilerinize.. :bigstar:
                          Böyle bir durumda tüm araçların servise çağırılması ve bu civataların değişmesi gerekmiyor mu?
                          [/quote]

Ersin abi bazen bu gibi sorunlar için geri çağırım olmuyor, araç bakıma geldiğinde araç sahibine bilgi verilerek rutin bir işlem gibi yapılıyor ya da müşteri bu şikayetle geldiği için direk işlem yapılıyor....[/QUOTE]

Merhabalar aracımda bahsetmiş olduğunuz problem var koltuktan gelen gıcırtılar servise gittim kızakları yağlayıp vidaları sıktılar ama hala ses var sevise düzelmedigini söyledim onlarda daha önce bu sorunu yaşayanlar varsa sorunu serviste hangi işlemle çözmüşlerse o yöntemi uygulayalım diyorlar ama bu işlemi yaptırmış kişilerin plakasını istiyorlar sistemden bakıp aynı işlemi uygulamak için rica etsem plakanızı verseniz bende servisle iletişime geçip size uygulanan sistemle bende sorunumu çözdürsem numaram 0539 255 2304 raşit

Yorum yap

Ben de gaz verdikçe olduğunu sanıp şüphe ettim uzun süre. Sonra bir ara rölanti inişte de duydum yan koltuktan geldiğini anladım. Demek cıvatadanmış. Teşekkürler paylaşım için.

Yorum yap

Benim de 2012 1.4 tsi trendline aracımda bu sorun var. Sürücü koltuğundan geliyor gibi geldi bana. VW bu kronik konu üzerine araçları geri çağırması gerekiyor. VW ye konuyla ilgili şikayet dilekçesi yazarak ücretsiz değişilmesini talep edeceğim. Yoksa vw yetkili servisleri nefes alsalar ücreti yazıyorlar. Gelişmeleri aktarırım.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum yap

Reklam

Collapse
                              Hazırlanıyor...
                              X