Reklam

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

park sensörü arizası

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• park sensörü arizası

Merhaba arkadaşlar. Aracım 2013 jetta aracı geri vetese taktığımda ses geliyor ama vites yanında ki park sensörü işareti sürekli yanıp sönüyor ve ekrena mesafe görüntüsü gelmiyor bu neden kaynaklanıyor olabilir?

Park sensörlerinden biri arızalı olabilir oksitlenme temassızlıkta, arıza teşhis kablosu ile bakılırsa kesin sonuç elde edilebilinir tek sensör arızasında komple ops sistemi iptal olur

Yorum yap

Park sensörlerinden birinin kablosu koptuğunda da böyle oluyor.

Yorum yap

Serviste hiç geri vites hopörlörü yada geri vites beynini değiştiren oldumu arkadaşlar yada fiyat konusunda bilgisi olan var mı?

Yorum yap

2013 jettalarda park sensörü hoparlörü ve beyninin tam olarak nerde olduğunu bilen arkadarlar var mı?

Yorum yap

merhabalar;
            aynı sorun bire bir benim de 2013 model jettam'da bugün oldu doğrusu ne yapmam gerektiğini de pek bilmiyorum, siz nasıl çözdünüz bu problemi? hata yada arıza neyden kaynaklanıyormuş nerde yaptırabiliriz?
            bilgilendirirseniz çok sevinirim,
            iyi günler.

Yorum yap

Aracınızın park sensörlerinin olduğu bölüme herhangi bir darbe geldimi yakın tarih de darbe gelmiş ise o sensör d arıza olabilir, yada soketlerde oksitlenme su kaçması vs birşey olabilir. Büyük ihtimalle sensör arızasıdır. çok fazla bir masraf açacağını düşünmüyorum. iyi forumlar
              2015 5N Volkswagen/Tiguan 1.4 BLUEMOTİON 150 TSI 6 DSG Lounge Beyaz

Yorum yap

Youtube dan baktım bu konuyla alakalı çok bişey yok, acaba herhangi bir elektirikçi de yaptırılır mı?
                yoksa servise mi götürmek gerek?
                istabul avrupa yakasında önerebileceğiniz bir yer varmı?.
                teşekkürler..

Yorum yap

Benim aracımda da aynı problem oluşmuştu, ön tamponda bulunan soketin içine su kaçtığı için arızayı vermişti. Ustanız var ise tamponu söktürüp soketleri kontrol ettirin. Elinizden geliyorsa kendiniz de sökebilirsiniz. öncelikle gözle sensörlerde herhangi bir darbe ezilme vb durum varmı bakın derim.
                  2015 5N Volkswagen/Tiguan 1.4 BLUEMOTİON 150 TSI 6 DSG Lounge Beyaz

Yorum yap

Tamponların boyanması yani doğal olarak sensörlerinde boyanmasından bu arızayı verebilir mi zira bende de teyp ekranına hiç görüntü gelmiyor sadece geri vitese alınca bas bas bağırıyor.

Yorum yap

Arkadaşlar bu bahsettiğiniz arıza daha dün başıma geldi. Öncelikle söylendiği gibi sensörlerden veya haporlerlerden biri arızalı olduğunda sistem birbirine seri bağlı olduğu için bahsedilen arıza meydana geliyor. Şimdi gelelim arızayı çözmeye '' önce sensörlerin arızalı olup olmadığı ile başlayalım, bunuda kontak açık vaziyette aracımızı geri vitese takıyoruz ve sensörlerin üzerine parmağımızın ucunu hafifçe sürtüyoruz eğer sağlam ise hafif bir elektriklenme, belli belirsiz bir titreme hissedeceksiniz, eğer hissetmiyorsanız hissetmediğiniz sensör arızalıdır. Baktınız tüm sensörler sağlam sıra geldi ön ve arka buzzer'lara (haporlörlere) aracı geri vitese taktığınızda çıkan sese dikkat edeceksiniz, park sisteminiz sağlam iken arkadan gelen ses kalın önden gelen ses daha ince olduğunu varsayıyorum, geri vitese taktığınızda gelen ses kalın ise ön haporlör yok ince ise arka haporlörünüz arızalı demektir. gelelim hepimizi ilgilendiren ana konuya fiyat nekadar ? Bana yetkili servis tarafından verilen fiyat haporlör 227 tl. + 200 tl. işçilik oldu. Bende hayırlı işler deyip çıktım ordan yedek parçacılara. Bu arada aracım 2013 jetta confortline bu araçta ön ve arka haporlörler aynı. 120 tl. ye haporlörü buldum (Eğer zamanınız varsa aliexpressten 25-80 arası aynı parçayı alabilirsiniz) Bulmasına buldum ama şimdi geldi takmaya. Ön haporlörün far anahtarının arka tarafında bir yerlerde olduğunu öğrendim ancak daha takamadım. Eğer yerini tam olarak bilen biri varsa buradan yardımcı olabilirse beni uğraştırmamış olur. Eğer yok ise iş başa düştü demektir.

Yorum yap

Reklam

Collapse
                      Hazırlanıyor...
                      X