Reklam

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Golf moralimi bozdu kalite farkiyla

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Golf moralimi bozdu kalite farkiyla

Merhaba arkadaşlar, bugün benim jettayı general servise bakıma bıraktım ve ikame araç istemiştim Golf 1.2 midline dsg verdiler muadil olarak daha önce kavrama değişirken passat denk gelmişti gerçi Aracı kullanırken kendi arabamı satmayı bile düşündüm resmen şanzıman geçişi tepkileri daha iyi en ufak ses yok izalasyon daha iyi en önemlisi frenler hissiyat daha oturaklı iyi direksiyon hissiyatı kapıların içi döşeme kaplı yani bizim jettalar yan sanayi gibi hissettirdi Renault taktiği gibi hb clio lar ithal geliyor da symbol sedan clio lar bursada yapılıyor gibi Birde benim jetta motoru cyv motor kodlu trigerli zincirli değilmiş ve motorun üstünde yakıt kontrol ünitesi var ve zincir sesi veriyor sabah çalıştırmada ve arada gaza basıp bırakınca bunun normal olduğunu söylediler servisde ama golf de böyle bir ses yok filtre takılmış gibi kalkışlarda ses var mesala o da golf de yok. Çok garip yani başdan aşağı 3. sınıf yapmışlar sinirimi bozdu Golf

malesef kardeşim öyle biri meksika biri alman fark var tabi arkadaşımın golf 7 sine binince arabadan soğuyorum

Yorum yap

Ben arabayı alırken Doğuş otoda aynı anda hem jetta hem golf test etmiştim.O anda sizin anlattığınız kadar bir fark görememiştim.Klasik kapı içleri muhabbetinin dışında birde jettanın direksiyonu bir tık daha sert gelmişti bana ve kasası daha çok hoşuma gittiği için Jetta almıştım.Ben belkide o anda araba almanın heyecanıyla mı anlamadım acaba bu kadar dediğiniz bariz farkları? Bu yaşadığınız farklar sanki golfu egeayla kıyaslıyormuşsunuz gibi geldi bir an bana

Yorum yap

Bunun nedeni golfün bir üst plartform olan mqb de üretilmiş olması golf 5 e baktığınızda (jetta ve golf 6 golf 5 in genlerini taşır golf 6 5in ağır makyajlanmış halidir)ne demek istediğimi anlarsınız yeni kasada kalite farklı olacaktır

Yorum yap

Anladım ama golf 6 da kullandığımda yalıtım ve fren seviyesi bi tık daha iyiydi şimdi makyajlı jetta ile kapatmışlar gibi farkı. Bunun mqb şase ile bağlamamak lazım bence octavia leon çok vasat bence hatta jetta dan bile kötü ama mekanik elektronik tüm parçalar aynı görünüşde çözemedim bu işi pek. Tabi görünüş olarak Golf hafif kalıyor bana Aslında stationwagon golf ler Türkiye yede getirilse çok rağbet görecek ağırlığı olur seviyorum da aracımı jetta ya cam filmi bagaj üstü spoiler krom egsoz yapıldımı yeterli audi a4 bmw 3 kasa ile eşdeğer görüntüde derli toplu tok görüntüsü var (şahsi görüşüm) ama neden jettaları önemsemezler anlamış değilim. Parçaları garantisi bitince yıl sonu golf audi ayarında değiştirebildiğimi değiştirmeyi planlıyorum mesala alt takımı lemförder yapabilmek trw direksiyon pompası brembo frenler gibi

Yorum yap

biraz psikolojik mi acaba , ben de geçen ay serviste passat verdiler pek fark göremedim hatta kullandığım model trendline'dı sıkıldım bile denilebilir. evet kalite farkı vardır elbet ama bence biraz da haksızlık ediyoruz jettaya. modelcilik olarak algılanmasın ben de golf'den jettaya geçenlerdenim. Direksiyon ve fren hissi çok daha yumuşak golftte ama malzeme kalitesi öyle arabayı sattırmayı düşünecek kadar fark yok bence. Dediğim gibi biraz göreceli bu olaylar , ben Allah izin verirse uzun yıllar satmayı düşünmüyorum aracımı belki makyajlı mk7 düşünürüm ilerde. Ve şunu öğrendim en iyi araç sahip olduğun araçtır düşünme gerisini
            Konu rootsuz tarafından (https://www.jettaturkiye.com/member/4172-rootsuz Saat 11-08-17, 21:38 ) değiştirilmiştir.
            Uçurumun kenarında olmak zirvede olmaktır

Yorum yap

Tüm insanlar elinde olmayanı ister ve beğenir. Elinde olanın her özelliğini bildiği için elinde olmayanın bir iki güzelliğine aldanır. Bende arkadaşımın polosu na bindiğim de ne güzel arabaymış bu yahu diyorum.
              2015 5N Volkswagen/Tiguan 1.4 BLUEMOTİON 150 TSI 6 DSG Lounge Beyaz

Yorum yap

Jetta'nın kıymetini bilmek lazım.Bilmeyenin ise binmemesi lazım Şöyle bir bakın video kanallarına yeni bir sedan modeli çıkıyor önce jettayla karşılaştırma videosu çekiyorlar.hani şu kasası eski diye 6 yıldır yenilenmedi diye eleştirdikleri jettayla Jetta iyidir iyi.

Yorum yap

En bariz fark Golfün süspansiyonları ve direksiyonu daha yumuşak. Bir de dediğiniz gibi freni daha hassas. Ama bunun dışında çok bi fark yok bence. Hatta bagaj, iç hacim ve oturaklılık anlamında artıları dahi var. Bence jettaya çok da haksızlık etmemek gerek. Ayrica uzun yolda 800 km bindiğim dizel 1.6 golf benim 1.4 tsi jettanin yanında çok hantal kaldı. Golften inip kendi aracıma binince atmosferik bir araçtan inip turbo bi araca binmiş gibo hissettim.
                  Konu dsgcandirhocam tarafından (https://www.jettaturkiye.com/member/8674-dsgcandirhocam Saat 12-08-17, 14:34 ) değiştirilmiştir.

Yorum yap

dsgcandirhocam Nickli öğeden Alıntı Mesajı göster
                    En bariz fark Golfün süspansiyonları ve direksiyonu daha yumuşak. Bir de dediğiniz gibi freni daha hassas. Ama bunun dışında çok bi fark yok bence. Hatta bagaj, iç hacim ve oturaklılık anlamında artıları dahi var. Bence jettaya çok da haksızlık etmemek gerek. Ayrica uzun yolda 800 km bindiğim dizel 1.6 golf benim 1.4 tsi jettanin yanında çok hantal kaldı. Golften inip kendi aracıma binince atmosferik bir araçtan inip turbo bi araca binmiş gibo hissettim.
                    performans olarak tdi jetta ile tdi golfü kıyaslamanız daha isabetli olur

Yorum yap

Golf,jettadan kalite anlamında bariz daha iyi bir araç,üretim yerinden dolayı.Ama bagaj ve iç genişlik olsun,jetta daha iyi.Motor seçenekleri olarakta Golf çok daha önde durumda şuan Jettadan,tip görecelidir diyorum ancak Jettanın mk6 kasası bana kesinlikle çok çekici geliyor.Yani kalite ve ufak tefek farklılıklar,üretim yerine de bağlı olabiliyor.

Yorum yap

2012 yılında kendi içlerinde büyük tezatlıklar (!) barındıran 2 otomobil geldi:*Audi A3’ün ve*Volkswagen Golf’ün güncel *kuşaklarından bahsediyoruz. Otomotiv sektöründe alışılmış olan, maliyet tasarrufu için aynı karoser ve teknolojileri kullanıp farklı tasarımlarla tüketiciye sunmak ve “yeni” diye tanıtmaktır.*Volkswagen Grubu*burada tam tersini yaptı. Örnek olarak Audi A3’ün (8V) tasarımı selefine göre (8P) hemen hemen hiç değişmemişti: Otomobillere dışarıdan bakanlar “bunların nesi yeni?” sorusunu yöneltti. Gerçekte otomobil baştan aşağı yeniydi ve sadece tasarımı aynı kalmıştı. Yenilik*MQB*adlı platformda gizliydi.

MQB (Modularer Querbaukasten) “statejik bir silah”tır. Bugüne kadar tüm Volkswagen Grubu, B segmentindeki şehir otomobilleri için ortak bir platform (PQ25), C segmentindeki kompakt sınıf otomobiller için tek bir ortak plaftorm (PQ35) ve D segmentindeki compact executive sedanlar için de tek bir ortak platfrom (PQ46) geliştirmişti. Burada amaç üretim maliyetlerini düşürmek ve ortak parça kullanımını artırmaktı. Örnek olarak*Volkswagen Polo,*Skoda Fabia*ve*Seat Ibiza*temelde aynı otomobildi. Aynı şey*Volkswagen Golf,*Audi A3,*Seat Leon,*Skoda Octavia,*Audi TT,*Volkswagen Scirocco… için de geçerliydi. Hepsi aynı temele sahipti.

Ama bu kez örnek olarak*Volkswagen Golf*ile*Volkswagen Passat’ın aynı platformu kullanması planlandı. Yani artık sadece aynı segmentteki farklı VW markalarının modelleri değil, farklı segmentlerdeki tüm modeller de aynı platformu kullanacaktı.

MQB*bunu şu şekilde sağlıyor ve ismini de buradan alıyor: MQB platformunda ön aks ile sürücünün ayak bastığı pedal seti arasındaki alan “sabit.” Bu alana motor, şanzıman ve aktarma organları yerleştiriliyor. Bunun dışında platformun ön ve arka bölümünde kalan tüm karoser parçaları ile oynamak mümkün. Bu sayede MQB’den istendiğinde bir süper mini, istendiğinde bir executive sedan ya da bir SUV üretmek mümkün oluyor.

MQB’nin bir avantajı da*PQ35platformuna göre yaklaşık 200 kg ağırlık tasarrufu sağlaması. Üretim teknikleri ve tasarımı kadar otomobilde daha fazla aluminyum kullanılması da bunu sağlıyor. Günümüzde verimliliği artırmanın yolu, tasarruflu motorlar kadar hafif karoserden de geçiyor ve Volkswagen Grubu motor verimliliği konusunda ilk sırada olmasa da platform ve hafiflik konusunda çok önde. Örnek olarak Volkswagen Golf 7, tüm rakiplerinden en az 100 kg daha hafif bir otomobil.

Ama 8V kasa Audi A3, böyle yepyeni ve ilerici bir platformu kullanırken, VW’nin tasarım felsefesi gereği tasarımında büyük değişiklikler olmadı. Bu yüzden de, görselliğe önem veren büyük çoğunluk otomobildeki ilerlemenin farkında değil.

Volkswagen’ler son 20 yılda biraz göbek yapmışlardı.*MQB*ile tekrar eski diri günlerine dönmüş oldu.
                        Birde normal golf motoru golf 6 da benzinli 10 derecelik aci ile dizel 12 derecelik aci ile yerlistiriyor mqb de hepsi 12 derecelik aci ile yerlestiriliyor buda yol tutusu arttiriyor mus tabi 2 derece agirlik dagiliminin ortaya gelmesini sagliyormus.Bence mqb mqb çok bi ahim sahim bi durumu yok sadece 100 kg fark.asil amac mqb de arac uretiminin stadartlastirilmasi ve model değişiminin kolay uretilmesi maliyet düşürülmesi bence tabi saygilar.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum yap

Golf 2016 modelini 2000 km üzerinde kullanmıştım. Son çıkan golflere binmedim bişey diyemem ancak malzeme kalitesinin biraz daha iyi olması dışında Jetta ile aralarında çok büyük farklar göremedim. Şu an sorsanız 2016 Jetta mı 2016 Golf mü , aile arabası olması, bagajı, iç genişlik, dışarıdan baktığınızda içinize sinme vb. Jetta derim. Evet golf MQB ve bunu hissettiriyor ancak Çocuğunuz varsa Jetta daha sıcak. Çok fazla da haksızlık da yapmamak gerek diye düşünüyorum.

Yorum yap

yeni jetta : skoda
                            Golf : Volkswagen diyebiliriz gibi :type:

Yorum yap

Bilgiler için teşekkürler. Not aldım.

Yorum yap

Reklam

Collapse
                              Hazırlanıyor...
                              X