Reklam

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

7 ileri DSG 1. Vitese indirgeme hızı ayarı yapılabilir mi?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 7 ileri DSG 1. Vitese indirgeme hızı ayarı yapılabilir mi?

Selamlar Ödemiş’ten yazıyorum, malum DSG denen güzel zamazingonun şahsına münhasır huyları mevcut. Bunlardan biri de; şehir içi sokak dönüşleri ve yoğun trafik akamayışlarında, diğer deyişle postacı yürüyüşü hızlarına inilip tekrar gaz açıldığında mekatronik abimiz şanzımanı 2. Vitesten 1. Vitese indirgemeyerek 2. Vites yarım debriyajla tekrar kalkmaya çalışmaktadır. 2. Kavramanın ömrünü uzatmak maksadıyla (ki ekseriyetle 2. kavrama önce bitiyor) bahsettiğim o anda manuel moda çekip tekrar D pozisyonuna alarak vitesin 1’e geçip kaldığı yerden devam etmesini sağlıyorum. Kafamda oturtamadığım şeyse; manuel modda uygun bi yavaşlama hızında sağlıklı şekilde 1’e alırken bunu D’de niye yapmıyor?? Acaba yetkili servis bunun kodlamasıyla oynayıp 3-5 km daha yüksek hızda 2’den 1’e çekme yazılımı şeysi yapabilir mi? Yoksa kendimiz de kontağı sekiz kere açıp kapatıp inip bi tur arabanın etrafında dönüp binip klimayı köklesek bunu başarabilir miyiz? Bilgisi olan varsa Please..

Bahsettiğin konu kavrama için büyük sıkıntı,basit bir yazılım ile çözülebilir .
    Şu ana kadar iyileştirme yapanı duymadım.Üretici firma dahil.
    olmuş ise de benim bilgim yok.

Yorum yap

Bir süre "S" modunda test edebilirsin bunu, hatta ben de test edeceğim merak ettim

Yorum yap

düşük süratlerde , ne yazık ki S modu da sürekli olarak 2.viteste tutmaya çalışıyor,
        S modunun bu konuda D ye nazaran tek avantajı aracı daha uzun süre 2. viteste tutması, gereksiz yere 3 ve 4 vitesler arasında gezinmesini engellemesi oluyor.

yabancı forumlarda bununla ilgili konuşmalarda " şehir içi sürünme hızlarında 2 den 1 e sürekli geçmeye çalışacağına altı üstü baskı/balata eritsin daha iyi" mantığı benimsenmiş.
        bende açıkçası sinir oluyorum, ama broadwey de de, megane2 de de hemen hemen 1.vitesi şahsen hiç kullanmazdık, 2 de durur , 2 de kalkardık.. daha rahat gezerdi araba,,
        hiç sıkıntısını çekmedik,
        umarım bu dsg de acısını çıkartmaz

Yorum yap

Reklam

Collapse
        Hazırlanıyor...
        X