Reklam

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Vites değiştirme kolu değişimi

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Vites değiştirme kolu değişimi

Herkese Merhaba,
    Aracım jetta 1,2 comfortline manuel. 2012 model, 64.000 km.
    İlk sahibiyim. Aracı genelde fazla zorlamam. Zaten jettayı çok da kullanmıyorum (km den belli). İst içinde daha küçük bir araç kullanıyorum, daha pratik oluyor.

Yüksek devirde (örneğin yokuş tırmanırken) hızlı vites değiştiriken bazen sanki debriyaj tam ayırmıyormuş gibi bir ses geliyor.
    - 2 sene önce kendi ustama gösterdim, şanzıman sağlam servise göster dedi.
    - Servise gösterdim şanzımanı sökmemiz lazım 4-5 bin tl tutar dediler.
    - Başka bir özel VW ustasına ve şanzıman ustasına gösterdik, sağlam dediler. Usta vites değiştirme kollarını yağlayınca durum düzelmişti.
    Bende senede bir yağlıyorum. Bu gün bir şey fakt ettik, vites değiştirme kolunda görseldeki işaretli yerde biraz boşluk var. internetten baktım parça 50-60 TL arası görünüyor.
    Sizler ne dersiniz, benzer sorunu yaşayan, vites değiştirme kolunu değiştiren, nasıl değiştirildiğini bilen var mı?

Sizin için bir sıkıntı ise bence parçayı değiştirin ve sonra deneyimleyin, ben olsam 50 60 lira için kafama takmaz o parçayı değiştirirdim. Burada dikkat etmeniz gereken yeni taktığınızda dada böyle bir boşluk oluyor mu? Boşluk oluyorsa belkide oranın o şekilde olması gerekiyordur. Yada ustanız ile görüşürseniz size detaylı bilgi verecektir.
    2015 5N Volkswagen/Tiguan 1.4 BLUEMOTİON 150 TSI 6 DSG Lounge Beyaz

Yorum yap

Reklam

Collapse
    Hazırlanıyor...
    X