Reklam

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

(çözüldü) makyajli jetta için asr off tuşu kodlamasi

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• (çözüldü) makyajli jetta için asr off tuşu kodlamasi

merhaba arkadaşlar uzun süren uğraşlardan sonra sonunda kodlamayı yaptım (yapacağınız işlemlerden dolayı şahsım ve jetta türkiye formu sorumlu değildir)

öncelikle ali amcadan tuşu sipariş ediyoruz montaj sitede mevcut yinede fikir vermesi için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz ali amcadan gelen tuş çakmak girişine takıldığı için montaj çok daha basit. (kusura bakmayın montaj sırasında fotoğraf çekmeye zamanım olmadı)

sonra vag kabloyla abs modülüne girip aşağıdaki resimde gördğünüz işaretli 2. sıradaki rakamı 2 yapıyoruz benimki o kısım1 di aşağıdaki resimdeki gibi sonra beş 6. Rakamda 18 olacak benimki zaten 18 di bu benim eski kodum A43B40F809220003250E02EB901D0040A1180011
    alt resimdeki yeni kod sadece bende 1 değişti

[IMG][/IMG]

ve doit yapıp kapatıyoruz bu kadar

tuşa bastığımızda kapanıyo
    [IMG][/IMG]

tekrar bastığımızda açılıyo

[IMG][/IMG]

esp kapama üzerinde de çalışmalarım zaman buldukça sürecek ama asr bazı zamanlar gerekli olduğuna inanıyorum (örneğin karda çamurda ileriyebilmek için) ama esp kapama risklidir ... hayırlı olsun
    Konu lejyoner02 tarafından (https://www.jettaturkiye.com/member/3390-lejyoner02 Saat 08-02-18, 07:50 ) değiştirilmiştir.

Emeğinize sağlık, detaylı anlatım için teşekkür ederiz

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    2012 VOLKSWAGEN JETTA 1.2 TSI 105 HP 6-MAN.HIGHLINE DERİN SİYAH

Yorum yap

elinize sağlık hocam benimde araç 2016 model tuşu montaj yaptım fakat kodlayamadım en kısa zamanda deneyeceğim. dediğiniz gibi karda çamurda lazım oluyor.

Yorum yap

merhaba. bu akşam denedim abs modülüne girdim benimkinde A43B40F809260000251002EB901A005021100011 kod bu şekilde yazıyordu. bende 10 yazan yeri 18 yapmadım yapsam bir sıkıntı olurmu sizin kod ile bizim kod arasında bayağı bir fark vardı sormadan dokunmayayım dedim bir sıkıntı olurmu

Yorum yap

Üstteki kod alttaki bitlerin işaretlenmesi sonucu oluşan bir kod yani bahsettiğiniz 2 değerini değiştirdiğinizde aşağıdaki kutucuklarda en sondaki 21 yazan byte içerisinde bir kutucuğu işaretlemiş oluyorsunuz. Vag kablonuz en son sürüm ise burada hangi kutucuğa müdehale ettiğinizi görebilir ve değişiklikleri buna göre yapabilirsiniz.

Aynı şekilde 18 de aşağıdaki kutucuklar içerisinde 18 yazan kutucuğun seçeneklerine müdehale etmiş oluyorsunuz. 18 numaralı kutucuğu işaretleyin ve bu kutucuğu işaretlediğinizde aşağıda çıkan kutucukların karşısındaki açıklamalara bakarak uygun işlemi yapınız.
          2015 5N Volkswagen/Tiguan 1.4 BLUEMOTİON 150 TSI 6 DSG Lounge Beyaz

Yorum yap

18e tıkladığım zaman içinde tıklancak kutucuk olmuyor kablo 17,1 yetmiyormu acaba ona anlam veremedim. birde bu geri vitese takınca sislerin yanmasını açmıştım onuda kapatayım diyorum anlatılan kutucuktaki işartei kaldırıyorum onaylıyorum çıkıyorum ikidir yapıyorum fakat olmuyor yine aynı geriye takınca sisler yanıyor

Yorum yap

Kablonuzda sorun olabilir tıklayıp do it dediğiniz de işlemin olması gerekli, bazen kablo ile araç bağlantısı kopabiliyor bu yüzden kodlamayı kabul etmiyorsa kablonuzun usb bağlantısını koparıp tekrar bağlanarak işlemi tekrarlayın.
              2015 5N Volkswagen/Tiguan 1.4 BLUEMOTİON 150 TSI 6 DSG Lounge Beyaz

Yorum yap

burakkrnak Nickli öğeden Alıntı Mesajı göster
                merhaba. bu akşam denedim abs modülüne girdim benimkinde A43B40F809260000251002EB901A005021100011 kod bu şekilde yazıyordu. bende 10 yazan yeri 18 yapmadım yapsam bir sıkıntı olurmu sizin kod ile bizim kod arasında bayağı bir fark vardı sormadan dokunmayayım dedim bir sıkıntı olurmu
                kabloda sıkıntı olabilir ben 15 kabloyla yaptım sıkıntı olmadı, kodun şu şekil olacak A43B40F809260000251002EB901A005021180021

Yorum yap

Tuşu bağladım ve kodladım çok güzel çalışıyor. teşekkürler. ayrıca esp kapama işinide çözebilirsek süper oalcak

Yorum yap

Reklam

Collapse
                  Hazırlanıyor...
                  X