Reklam

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Jetta MK 6 Çekiş Kontrol Sistemi - ESP Tuş Montajı ( Electronic Stability Pro...

Collapse
Bu konu sabit bir konudur.
X
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• yunussx Nickli öğeden Alıntı Mesajı göster
    Ürünü aldınızmı..

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Evet bunu aldım
    Bu hafta içinde gelir büyük ihtimal
    https://tr.aliexpress.com/item/READX...25ca4c4dMmRvZl

Yorum yap

• Aldığım ürün elime ulaştı.
      esp ve set tuşu kablo seti bir birine bağlı ve direk çakmaklık söketi sökülüp araya bağlanıp elektirik işi haloluyor orda sorun yok.
      Esp tuşundan kafverengi 39'a, set tuşundan ise kırmızı kabloyu 35'e takıp kodlamayı halledince sistem çalışır hale gelicekmi?

Yorum yap

• Esp ve asr açıp kapatma ve tpms seti(lastik basınç sensörü) tuşlarını monte ettim. asr açıp kapatma özelliği kodlamayı yapmadanda tuşun bağlantılarını yapınca çalışır halde geldi. Kodlamasını henüz yapmadım.
        2'li hazır set olarak aldım.
        Çakmaklığın söketini çıkartım araya gelen kablonun hazır olan söketini bağladım. ABS Kontrol Modülünündeki soketin 39. pinine Esp tuşundan gelen kafverengi kabloyu ,35. pinine set tuşundan ise kırmızı kabloyu taktım. Şuan tuşların ışıkları çalışıyor, asr de aç kapa yapıyor. Kodlamayı yapınca esp ve set'de çalışıcak insallah

Konu ugurkamil tarafından (https://www.jettaturkiye.com/member/10930-ugurkamil Saat 30-11-18, 17:52 ) değiştirilmiştir.

Yorum yap

• Hayırlı olsun,iyi günlerde kullanın.
          ASR nin kodlamadan çalışması enteresan,donanım farkından mı acaba.?
          comfort tada olabilir mi.?

Yorum yap

• Hayırlı olsun

Yorum yap

• vedatg41 Nickli öğeden Alıntı Mesajı göster
              Hayırlı olsun,iyi günlerde kullanın.
              ASR nin kodlamadan çalışması enteresan,donanım farkından mı acaba.?
              comfort tada olabilir mi.?
              Teşekkür ederim.
              O konuda hiçbir fikrim yok, bende çalıştığını görünce şaşırdım bir umut diğer özelliklerde çalışıyormu dedim
              Arkadaşın işi çıktı kodlama işini yapmadık henüz.

yunussx Nickli öğeden Alıntı Mesajı göster
              Hayırlı olsun

Teşekkür ederim.

Yorum yap

• ugurkamil Nickli öğeden Alıntı Mesajı göster
                Teşekkür ederim.
                O konuda hiçbir fikrim yok, bende çalıştığını görünce şaşırdım bir umut diğer özelliklerde çalışıyormu dedim
                Arkadaşın işi çıktı kodlama işini yapmadık henüz.

Teşekkür ederim.
                Kodlama yapmadan çalıştıysa neden arkadaşın işi çıktı kodlama yapamadık yapmışsınız bence çalıştıysa kodlama işine girmeyin ama diğer kodlamarı yapabilirsiniz..

Yorum yap

• yunussx Nickli öğeden Alıntı Mesajı göster
                  Kodlama yapmadan çalıştıysa neden arkadaşın işi çıktı kodlama yapamadık yapmışsınız bence çalıştıysa kodlama işine girmeyin ama diğer kodlamarı yapabilirsiniz..

Esp ve set tuşu çalışmıyor. Onların odlaması yapılcak.

Suan esp tuşuna basınca sadece asr'yi açıp kapatıyor. Normalde uzun basınca esp'yi devre dışı bırakması lazım.

Yorum yap

Esp ve set tuşu çalışmıyor. Onların odlaması yapılcak.

Suan esp tuşuna basınca sadece asr'yi açıp kapatıyor. Normalde uzun basınca esp'yi devre dışı bırakması lazım.
                    Ben uzun basınca ESP yi devre dışı bıraktığını bilmiyordum yarın deneyeyim..

Yorum yap

• Kodlama işinide bugün hallettik sorunsuz çalışıyor hepsi artık. SET yani lastik basınç uyarısını ilk fırsatta deniycem lastığin havasını indirip bakalım uyarı vericekmi. Göstergeye bakılırsa çalışıyor şuan.

Yorum yap

Kodlama işinide bugün hallettik sorunsuz çalışıyor hepsi artık. SET yani lastik basınç uyarısını ilk fırsatta deniycem lastığin havasını indirip bakalım uyarı vericekmi. Göstergeye bakılırsa çalışıyor şuan.

Güle güle kullanın güzel olmuş. Esp nin kodlaması nasıl yapıldı?
                        Using Tapatalk

Yorum yap

• lastik basınç sensörü çalışması için jantta onun elektronik parçası olması gerekmiyormu benim comfortline aracımın jantında böyle bi parça yok bildiğim kadarıyla

Yorum yap

• Hbasaran Nickli öğeden Alıntı Mesajı göster
                            lastik basınç sensörü çalışması için jantta onun elektronik parçası olması gerekmiyormu benim comfortline aracımın jantında böyle bi parça yok bildiğim kadarıyla
                            Jettalarda sensörleri kullanarak tekerin dönme çapını hesaplayarak algılıyor lastiğin hafasının normalin dışında olduğunu.

Yorum yap

• sercan.yildiz.737 Nickli öğeden Alıntı Mesajı göster

Güle güle kullanın güzel olmuş. Esp nin kodlaması nasıl yapıldı?
                              Teşekkür ederim. Youtubede video mevçut ordan bakarak yaptık. Jetta esp kodlama diye ararsanız bulursunuz.

Yorum yap

• Hbasaran Nickli öğeden Alıntı Mesajı göster
                                lastik basınç sensörü çalışması için jantta onun elektronik parçası olması gerekmiyormu benim comfortline aracımın jantında böyle bi parça yok bildiğim kadarıyla
                                aracımızda bulunan sistem ABS üzerinden çalışıyor . daha doğrusu abs diye kısa kesip atmamak lazım aslnda yanlış tabir olur bu şekilde kısaltarak anlatırsak, esp, asr gibi tüm çekiş sistemleri için ortak bir beyin var araçta 4 tekerleğinde dönüş sayısını eşzamanlı olarak karşılaştırıyor, her bir çekiş durumu için ön tanımlı karşı saldırı/düzeltme/uyarı metodu aracın bu beyninde kayıtlı durumda,
                                trendline comfortline highline için ayrı ayrı beyin üretmemişlerde hepsinde aynı cihazı kullanıp , kodlama esnasında açık kapalı seçimi yaparak versiyon farkı yapmışlar.
                                bizdeki tpms sensörü arkadaşımızın da bahsettiği gibi lastik dönüş sayısı nı kıyaslayarak basıncın düşük olduğunu varsaydığı bir uyarı veriyor.

lastiğin basıncını görmek isterseniz 30-40 dolar civarında satılıyor aliexpress te. şahsen edindim. özellikle uzun yolda kendimce çok önenmli olan lastik ısılarını kontrol etmek çok iç rahatlatıcı oluyor.

Yorum yap

Reklam

Collapse
                                Hazırlanıyor...
                                X