Reklam

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

yardım lütfen

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• yardım lütfen

merhabalar,tekirdağ dan aranıza yeni katıldım. biliyorum forum sitelerinde önce tanışmak icap eder fakat kafamı kurcalayan bir sorum olacak. yaklaşık 2 haftadır 2017 jetta 1.2 tsi bmt dsg kullanıcısıyım. octavia dizel dsg satarak bunu aldum. sorum şu: araç kalkışlarda (özellikle biraz bayır varsa) ve nereseyse her viteste 2 bin devire kadar bildiğin dizel araba gibi ses çıkarıyor. 2 bin devirden sonra kesiyor. motordan mı geliyor hava mı alıyor yoksa egzozdan mı bilemedim. arkadaşımda 2013 1.2 tsi var sinek gibi. hiç ses yok. eminim bu konuda bilginiz vardır. yardımlarınızı bekliyorum. saygılarımla.

tsi motor sesi o,
    daha doğrusu yakıt boruları motor titreşimi ile ses yapıyor.
    oldukça sportif aslında ancak şikayetçi iseniz izolasyon malzemesi ile yakıt boruları sarılarak ses kesiliyor. bence kalsın

şahsi olarak sorum olacak,
    octavia ile jettayı karşılaştırır mısınız?
    teşekkürler

Yorum yap

berkgoktas Nickli öğeden Alıntı Mesajı göster
      tsi motor sesi o,
      daha doğrusu yakıt boruları motor titreşimi ile ses yapıyor.
      oldukça sportif aslında ancak şikayetçi iseniz izolasyon malzemesi ile yakıt boruları sarılarak ses kesiliyor. bence kalsın

şahsi olarak sorum olacak,
      octavia ile jettayı karşılaştırır mısınız?
      teşekkürler
      öncelikle cevabınız için teşekkürler. sorunuza gelince;
      bu aslında uzun uzun anlatılacak bir konu. fakat şunu belirteyim, kullandığım octavia en üst paket idi. donanımsal olarak çok ciddi farklar var jetta ile. yazılımsal olarak da. öyle ki octaviada kullanılan bolera multimedia sistemi kullanıcıya çok daha fazla imkan sunuyor. jetta comforline bu bakımdan çok kısmış. octaviada kullanılan bir çok özellik jetta da yok. çekiş dizel 1.6 ile kıyaslanmaz. aslında higline paket ile kıyaslamak lazım. çünkü comfortline en üst paket değil. sürüş dinamikleri benzer. jetta da acemilik çekmiyorsunuz. ama octavianın bagajı liftback olduğu için çok daha kullanışlı.
      ben octavia da vernik atması sorunu yaşadığım için sattım. (alıcı bilerek ve kabul ederek aldı) yoksa inanın octavia 1.6 tdi dsg sytle paket satılıp jetta comfortline alınmaz.
      sakın kızmayın bu gerçek.

Yorum yap

Reklam

Collapse
      Hazırlanıyor...
      X