Reklam

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yakıt göstergesi sorunu

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Yakıt göstergesi sorunu

Arkadaşlar merhaba. Aracım 2014 1.4 TSI 122 bg DSG. Aracımın yakıt göstergesi şaşırdı sanırım. Full dolu iken 35 km yol yaptım. Birden şehir içinde 1 çeyrek düştüğünü gördüm ibrenin. Tüm bağlantıları vs kontrol ettim bir yakıt kaçağı gözüme çarpmadı. Sonra hareket ettikçe ibre fule doğru kaymaya başladı. MErakımdan en yakın istasyona girip fulleyelim dedim. Zaten dolu olduğu için 10 TL lik yakıt alınca attı. İbre yine ful göstermiyordu. Sonra kendiliğinden fule indi. Ancak tekrar üst çeyreğe sonra yine aşağıda doğru sabit olmayacak şekilde devam ediyor. Şamandıra müşür vs olabileceği aklıma geliyor. Ancak mevcut tecrübelerinizden faydalanmak adına testpiti ve çözümü hızlı yapmak için değerli yorumlarınızı rica ediyorum.

benimde 2008 tsi jetta var aynı sorun var yolun durumuna göre 1 nolu yakıt göstergesinin artışını azalışına göre gösterge degişiyor 9 litre yazınca bilgisayar ona göre gösterge oluyor 5 e düşünce tekrar artıyor. pek takmamak gerek kurcalayınca başka şeyler çıkıyor

Yorum yap

Teşekkür ederim. Ben bu ilişkiyi kuramadım çünkü tam tersi yakıt ortalamasının arttığı ve dur kalk yaptığım yerde bile arttığına şahit oldum. Passatlarda çözülemeyen bir sorun hakkında bikaç şey okudum umarım böyle değildir. Haftasonu servise göstereceğim kesin bir yanıt alabilirsem paylaşırım.

Yorum yap

Reklam

Collapse
      Hazırlanıyor...
      X