Reklam

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.4 TSI Yakıt Tüketimi -Ana Konu-

Collapse
Bu konu sabit bir konudur.
X
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Ankara - Bursa (Gemlik) , Gemlik - Ankara 444 km gidiş, 408 km geliş olarak bu mesafeleri gittim. Gidiş 4 kişi ve bagaj yarı doludan biraz fazla ile dolu depo yola başladım, dönüş 2 kişi ve bagaj boş sayılır. Klima kullanılmadan , otoban hariç 120 km üzerine çıkmadım. Cruise Kontrolle 105-109 km ortalamasıyla gidip geldim. Arabayı park ettiğimde Erişim Mesafesi: 280 km yazıyordu. İbre çeyrek depoyu göstermekteydi.
    Konu hknbry tarafından (https://www.jettaturkiye.com/member/7017-hknbry Saat 09-07-18, 10:35 ) değiştirilmiştir.

Yorum yap

• Güncelleme;
      3 hafta kadar önce 11 bin km de ilk bakıma girdim.Normalde ortalama tüketime pek bakmam cok umurumda olmaz ama bugün bir göz gezdirdim.İstanbul da 27 km/h ortalama hız ile ortalama 1: 8.0/100-ortalama 2: 6.8/100 gösteriyor. Ara. 2017 1.4 manuel jetta beni tatmin ediyor bu değerler

Yorum yap

• arkadaşlar 600km lpg de 100 tl benzin yakması normalmi

Yorum yap

• Merhaba arkadaşlar. 2 hafta önce 90.000 km.de satın aldığım 2011 comfortline dsg 160 hp. Jetta ile 400 km.de oetalama yakıt tüketimim 8 lt.çıktı. Tamamen Adana şehir içi sakin kullanımda elde edilmiş değerdir. Önceki aracım olan 2014 tüplü Dusterla aynı tüketim miktarına sahip. Araçtan son derece memnunum. Yakıt tüketimi tahminimin çok altında çıktı.

Yorum yap

• eraksoy
            eraksoy yorumladı
            Yorumu Düzenleme
            Jettanızı iyi günlerde kullanın, istendiğinde 6 litreye kadar bile düşüyor, bunu bazı arkadaşlarımızda gördük.

• Yeni aracım jetta 1.4 tsi highline 2015 122hp aracımın ilk uzun yol tüketim verileri;

-Adapazarı - Bursa gidiş ( Yalova üzerinden ) : 175 km şehir dışı
          -Bursa şehir içi : 40 km
          -Bursa - Adapazarı dönüş ( İznik üzerinden ) : 165 km şehir içi

ortalama tüketim 6.7 lt olarak gerçekleşti. Bence hiç fena değil. Eşimin dizel 2018 model 1.6 tdi dsg seat leonunda

bu değer bursa gidiş geliş ortalama 5 lt civarı. Genelde opetten alırım. Opette şuan;

Kurşunsuz Benzin 95 : 6,23 tl/lt
          Motorin (Eco Force Eurodiese : 6,04 tl/lt

Şehir dışı yolda;

jetta 1.4 tsi highline 2015 122hp için ortalama tüketim 42 kuruş
          dizel 2018 model 1.6 tdi dsg seat için ortalama tüketim 30 kuruş

Yorum yap

• İyi akşamlar . 122 HP mi 125 HP mi tutuluyor

Yorum yap

Reklam

Collapse
            Hazırlanıyor...
            X