Reklam

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

110-140 km/h arası titreme

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 110-140 km/h arası titreme

Herkese iyi forumlar , bi kaç aydır tespit ettiğim bi sorunum var , bugün lastikleri mi değiştirdim güzel bi balans yaptırdım fakat aracım genellikle 120 km/h arası titreme yapıyor (direksiyon dahil) bazen ilk çalıştırmada devir saatinde küçük kıpırdanmalar oluyor o sırada arabada beşik gibi iki üç kez sallanıyor . Küçük yerdeyim en yakın gelişmiş sanayi 120 km ötede forumdan başka sorunu bulabileceğim yer yok .
    2014 trendline Tdi jetta 84000 km

Jantlarda eğrilik olabilir, aslında lastikler sıfır iken balans yaptırmak iyi değil, 1000km civarı bindikten sonra lastikler tam jantın şeklini alınca balans yaptırmanız daha sağlıklı olur

Yorum yap

Lastikler 2 el ustam 6 aylık lastikti , arabadan soğudum yemin ederim aklıma hiçbirşey gelmiyor

Yorum yap

Hocam lastikçinin balans makinesi iyi ayar yapamıyor olabilir. Aynı sorun bende de var. Yazliklarimda sıkıntı yoktu. Ne zaman ki kışlık lastiği taktım 120 km civarı titreme yapmaya başladı. Yazlıkları taktirinca bakicam tekrar. Titreme tamamen balans sorunudur başka birşey aramayın.

Yorum yap

dgnclk35 Nickli öğeden Alıntı Mesajı göster
          Lastikler 2 el ustam 6 aylık lastikti , arabadan soğudum yemin ederim aklıma hiçbirşey gelmiyor
          sizin sorununuz kesnilikle lastiklerden, araç üzerinde balans yapan bir yer bulun düzelecektir

Yorum yap

beklemiş lastiklerde bazen lastiğin sertliği eşit olarak bozulmadığı için yüksek süratlerde titreme de yapabiliyor.
            birsüre kullanınca geçebiliyor (kendi lastiklerimde ilk değişimden sonra bir 300-350 km yapınca hissettiiğim titreşimler azaldı (yada ben alıştım :-p )) , yukarıda bir arkadaşımzın da bahsettiği gibi eski tip denilen jantı araçtan sökmeden balans yapan yerlerde de çözebiliyorlar bu balansı yapılmış lastiğin titremesi olayını, bir görmek gerekiyor,

(türkiyede varmı bilmiyorum, yeni tip balans yapan cihazlarında aslnda lastiğe 200-300 kg basınç uygulayarak balans yapanları var en güzel sonuç onlarda alınıyor ama ben denk gelmedim)

Yorum yap

Reklam

Collapse
            Hazırlanıyor...
            X