Reklam

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hararet problemi

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Hararet problemi

  Merhaba. Aracımdaki hararet problemi ile ilgili yardıma ihtiyacım var.

  Jetta 1.2 TSI 2014 model aracımın (50.000 km de) kaloriferi en başta sıcak üflememeye başladı. Kalorifer peteğini temizlettim ve problemim giderildi.

  15-20 gün sonra yine aynı problemle birlikte aracım yüklü hale yokuş çıkarken hararet göstergesinin 90 üzerine çıktığını farkettim. Yokuş bittikten sonra düz yolda ya da yokuş aşağı giderken tekrar 90 a iniyordu. Sanayiye gittiğimde hararet ile sıcak üfleme probleminin birbiri ile bağlantılı olmadığı, termostatın değişmesi gerektiği bilgisini aldım ve değişti fakat aynı sıkıntı devam ediyor. Devirdaim pompası 1 yıl önce su kaçırdığı için değiştirilmişti ve pompa kontrol edildiğinde pompadan kaynaklı bir problem olmadığı söylendi. Birkaç farklı ustaya götürdüğümde problemi tespit edemediklerini, bir problem olmadığını söylüyorlar. Bilgisayara bağlandığında arıza gözükmüyor.

  Aracım yüklü iken yokuş yukarı giderken hararet göstergesi yükselmeye devam ediyor düz yola geldiğimde düşüyor. 110-120 km hızda yağ sıcaklığı 110C yi geçiyor. Herhangi bir su eksiltme olmadı. Çözüm bulamıyorum.

  Bu problemin benzeri burda da belirtilmiş:

  https://passatturkiye.com/soru-ve-so...musuru-mu.html

  Bu problemi tecrübe eden var mı ya da teknik olarak bana yardımcı olabilir misiniz?

 • #2
  elektronik sensörlerde arıza olabilir. araç 90 dereceyi geçtiğinde motorun kendini korumaya alıp stop ettiğini duymuştum. ya duyduğum yanlış ya da sensörlerde sorun var. su eksiltmiyorsa elektronikdir.

  Yorum yap


  • #3
   Hararet musurun orjinal degil
   Konu salcek tarafından (https://www.jettaturkiye.com/member/4479-salcek Saat 17-08-19, 00:00 ) değiştirilmiştir.

   Yorum yap

   Reklam

   Collapse
   Hazırlanıyor...
   X